Dassault Systèmes’dan Üst Düzeyde Önemli Atamalar 

Roketsan-ATMACA-Banner

Dassault Systèmes, üst düzey yönetim kadrosunda önemli değişiklikler yaparak SOLIDWORKS’ün yedi yıllık başarılı CEO’su Gian Paolo Bassi’yi, 3DEXPERIENCE Works organizasyonuna liderlik etmek üzere Başkan Yardımcısı olarak atadı. 2018’den beri SOLIDWORKS Ar-Ge’den sorumlu olan Manish Kumar ise şimdi aynı zamanda SOLIDWORKS’ün yeni CEO’su oldu. 

Yapılan bu iki kritik atama, Dassault Systèmes’in en iyi çözümlerin araştırılması ve geliştirilmesi konusunda SOLIDWORKS kullanıcılarına desteğini artırarak sürdüreceğini gösteriyor. Ayrıca şirketin genişletilmiş 3DEXPERIENCE Works çözümlerini ana pazara sunmaya odaklanacağını da vurguluyor.

STM Banner

Gian Paolo Bassi, 2019’da 3DEXPERIENCE Works’ün 3DEXPERIENCE platformu üzerinde SOLIDWORKS müşterileri ve tüm orta ölçekli şirketler için tasarladığı bulut çözümleri portföyünü oluşturmuştu. Bundan sonraki çalışmalarına da bu yönde devam edecek olan Bassi, 3DEXPERIENCE Works’ün sürekli büyümesine ve şirketin ana akım inovasyon alanındaki faaliyetlerini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen büyük bir organizasyona liderlik edecek.

3D, CAD ve PLM endüstrilerinde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Bassi, SOLIDWORKS’e 2011 yılında katıldı. Önce, SOLIDWORKS Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak atandı, ardından SOLIDWORKS CEO’su olarak görevine devam etti. CEO olduğu süreçte, masaüstü ve bulut için tasarlanan gelecek ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesine öncülük etti. Uygulamalı teknik yaklaşımı doğrultusunda SOLIDWORKS’ün birbirine bağlı kullanıcı topluluğuyla yakın iş birliği içinde çalıştı. Şirketin bulut uygulamalarının geliştirilmesi sorumluluğunu başarıyla yerine getirdi.

Dassault_Systemes

Manish Kumar’ın SOLIDWORKS CEO’su olarak atanması ise Dassault Systèmes’in ayırt edici özelliği olan SOLIDWORKS Ar-Ge’ye olan bağlılığının ve bu alanda yapılacak gelecek yatırımlarının göstergesi niteliğinde. Halihazırda SOLIDWORKS Ar-Ge Başkan Yardımcısı olan Kumar, şimdi aynı zamanda SOLIDWORKS CEO’su olarak da görevini sürdürecek ve  SOLIDWORKS ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaya devam edecek. Ar-Ge ile markanın etkin kullanıcı topluluğu arasındaki sıkı ilişkilere öncülük edecek ve sürekli genişleyen SOLIDWORKS portföyünün genişlemesini hızlandıracak.

Kumar, SOLIDWORKS Ar-Ge bünyesine 1998 yılında yazılım geliştiricisi olarak katıldı. Yüzey oluşturma, modelleme, eskiz, montaj, kaynaklı montajlar, sac levha ve teknik resimler gibi çeşitli alanlarda gerçekleşen SOLIDWORKS’ün erken dönem gelişimine önemli katkılarda bulundu. Ayrıca SOLIDWORKS Ar-Ge bünyesinde 3DEXPERIENCE’in geliştirilmesine öncülük etti. Dassault Systèmes Ar-Ge ekibiyle iş birliği yaparak, SOLIDWORKS’ü “tasarımın geleceğine” doğru sağlam bir inovasyon yoluna koyan dönüşümde kilit bir aktör oldu.

Yapılan bu kilit atamalar hakkında yorumlarını paylaşan Dassault Systèmes Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Philippe Laufer, ” 3DEXPERIENCE Works, Gian Paolo ve Manish’in yetenekli çalışmaları sayesinde o kadar büyüdü ki, artık kendisini 2022’ye ve ötesine götürecek özel bir yöneticiye ihtiyaç duyuyor.” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: Yunanistan’dan İlave Dassault Rafale Tedariki


 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu