Defence Port Turkey Pakistan’da başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye ve Pakistan arasında savunma sanayii pazarını geliştirmek için 5’inci kez düzenlenen Defence Port Turkey Fuarı, Pakistan’ın başkenti Islamabad’da kapılarını açtı.

Pakistan Parlamento İlişkileri Bakanı Azam Svati, Savunma Üretim Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Zahid Latif, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker ve Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul’un da katılımlarıyla düzlenen tören ile başlayan fuara, Türk ve Pakistan savunma sanayii sektöründen 30’dan fazla firma katılıyor.

STM Banner

Türkiye’den; ASFAT, HAVELSAN, Meteksan Savunma, KAREL, Pi Makina, Milsoft, OSSA, Tualcom ve FEMSAN firmaların katılım gösterdiği fuar kapsamında, Pakistan’ın karar verici özelliğe sahip askeri ve sivil delegasyonları ile savunma sanayii firmalarının temsilcilerinin bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Pakistan’ın Islamabad şehrinde bulunan China Pakistan Friendship Center’da gerçekleştirilen 5’inci Defence Port Turkey Fuarı, 26 Ekim günü sona erecek.

Türkiye ile Pakistan arasında geçtiğimiz yıl, 4 adet MİLGEM ADA Sınıfı Korvet ve 30 adet T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterini satışını içeren, 2.5 milyar dolardan fazla bedele sahip iki adet ihracat anlaşması imzalanmıştı. Bu kapsamda her iki ülkenin yetkilileri de, savunma sanayii alanındaki iş birliklerinin arttırılması konusunda kararlı olduklarını, pek çok kez dile getirmişlerdi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu