Hareketli deniz platformundan ilk kez salvo CİRİT atışı başarıyla gerçekleştirildi

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan tarafından geliştirilen CİRİT Lazer Güdümlü Füze Sistemi, bugün ilk kez hareketli bir deniz platformundan salvo şekilde ateşlendi.

Meteksan Savunma ve ARES Tersanesi tarafından geliştirilen ULAQ Silahlı İnsansız Deniz Aracı, Deniz Kurdu 2021 Tatbikatı kapsamında bugün ilk atışını gerçekleştirdi.

STM Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR; beraberindeki heyet ile söz konusu atışı, Antalya’da bulunan ARES tesislerinden canlı olarak izledi.

ULAQ SİDA’dan ateşlenen CİRİT Füzeleri, hedefi tam isabetle imha ettiler. ULAQ SİDA, bahse konu hedeflere yönelik CİRİT atışlarını hareket halindeyken gerçekleştirdi.

SavunmaSanayiST.com’a özel açıklamalarda bulunan Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ; ULAQ SİDA’dan gerçekleştirilen atışın, hareketli bir deniz platformundan salvo halindeki ilk CİRİT atışı olduğu bilgisini paylaştı.

Roketsan tarafından geliştirilen CİRİT Füzesi, halihazırda T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ve birtakım farklı platformlar tarafından aktif olarak kullanılmakta.

ÖNERİLEN İÇERİK: www.savunmasanayist.com/alka-projesi-seri-uretim/


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu