Elbit Systems Yunan Donanması’na SYS teslimatlarını tamamladı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli Elbit Systems firması, Yunanistan Sahil Güvenlik’ine katılan yeni gemiler için savaş yönetim sisteminin testlerinin tamamlandığını duyurdu.

İsrail merkezli Elbit Systems, Yunanistan Sahil Güvenlik’inin (HCG) yeni devriye gemilerine entegre edilen savaş yönetim sistemlerinin testlerini başarıyla tamamlandığını duyurdu. Adalar Denizi’nde yapılan denemeler arasında savaş sistemleri ve alt sistemlerin entegrasyon seviyesinin test edilmesi ve gemideki uzaktan komutalı silah istasyonlarının ateş testlerinin yapılması yer aldı.

STM Banner

Mart 2019’da  Elbit’e, İtalyan Cantiere Navale Vittoria’dan savaş yönetim merkezi tedarik etmek ve HCG’nin yeni devriye gemilerine entegre etmek için bir sözleşme verildiği biliniyordu. Elbit’in duyurusuna göre, tedarik edilen ve entegre edilen sistemler arasında SPECTRO XR elektro-optik sistemleri, radarlar, navigasyon sistemleri, Savaş Gemisi Otomatik Tanımlama Sistemleri (W-AIS) ve komuta kontrol yazılımına tamamen entegre uzaktan komutalı silah istasyonları bulunuyor.

Elbit, savaş paketinin, devriye gemilerinin operasyonel görüş alanının çok ötesinde genişletilmesini sağlayacak hava ve yüzey insansız sistemlerinin gelecekteki “tak ve çalıştır” entegrasyonunu desteklemek için tasarlandığını açıkladı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Tejas ilk kez Python-5 Hava Hava Füzesi ateşledi


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu