Elbit Systems’den EHDUD ACMI sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli Elbit Systems, bir Güney Asya ülkesinin Deniz Kuvvetleri için Havadan Havaya Muhabere Eğitim Sistemleri Sağlamak amacı ile 27 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu sözleşme kapsamında çalışmalar, iki yıllık bir süre içinde gerçekleştirilecek ve ardından sistemlerin üç yıl boyunca kullanılabilirliğine dayalı bakım yapılacak.

STM Banner

Sözleşme, Deniz Kuvvetlerinin kıyı üslerinden ve uçak gemilerinden çalıştırılacak EHUD TM Hava Muharebe Manevra Enstrümantasyon (“EHUD ACMI”) sistemlerinin tedarikini içeriyor.

EHUD ACMI, gerçek zamanlı isabet bildirimi ve kaldırılması, gerçek zamanlı elektronik harp, simülasyon ve gelişmiş bilgilendirme gibi özellikler dahil olmak üzere gelişmiş havadan havaya muharebe eğitimi yetenekleri sunar. Sistem, müşteri tarafından işletilen mevcut EHUD ACMI sistemleriyle birlikte çalışabilirliğe de izin veren Elbit Systems’ın veri bağlantı protokolü aracılığıyla sınırsız sayıda canlı ağa bağlı katılımcıyı destekler. EHUD ACMI eğitim sistemleri şu anda birkaç NATO ülkesi de dahil olmak üzere dört kıtada çok sayıda Hava Kuvvetleri tarafından işletilmektedir.”

Söz konusu sözleşmenin, Hindistan Deniz Kuvvetleri ile imzalandığı tahmin ediliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu