ERDOĞAN: F-35 ve S-400 konusunda farklı bir adım beklemeyin

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile 14 Haziran’daki NATO Zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı.

Azerbaycan gezisi dönüşünde Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde ABD Başkan Joe Biden ile yaptığı görüşmede F-35 ve S-400 konusuna da değindiklerini belirtti.

STM Banner

“Farklı Adım Beklemeyin”

“F-35 konusunda Türkiye’nin görüşlerinin değişmediğini Biden’a ilettiğinizi ifade ettiniz. ABD’nin F-35 konusunda görüşü değişti mi? Biden’dan aldığınız net yanıt ne oldu?” sorusuna cevap veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı.

“Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin dedim. Çünkü biz F-35’te üzerimize düşeni yaptık ve parasal olarak vermemiz gerekenleri verdik. S-400 ile ilgili olarak da biz sizden Patriot istedik, siz vermediniz; tam aksine üslerimizde bulunanları da aldınız. Dolayısıyla biz ne yapacaktık? Başımızın çaresine bakacaktık. Yakın markajda işleri takip etmemiz lazım. Biz bütün haklarımızın takipçisi olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan HÜRKUŞ

Savunma sanayisi ile ilgili tüm konuları, müşterek atabileceğimiz adımları görüşmeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de Dışişleri Bakanımız, Milli Savunma Bakanımız ve Savunma Sanayii Başkanımız muhataplarıyla görüşmek suretiyle bu süreci yürütecekler.”

ÖNERİLEN İÇERİK: Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan CAATSA tepkisi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com, NTV

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Türkiye ben ölünceye kadar F35 konusunda tazminat davasi acmayacak galiba. Cok üzücü bir durum. ABD cok kurnazca hukuku bir problemi sonu acik ve hic bir tazminat mecburiyeti olmayan siyasi bir agiz dalasina cevirdi. Türkiyede bu manevrayi 2 senedir yutuyor ve hala tarminat davasi acmadi. Hukuk ve adalet anlayisimiz gercekten cok basiretsiz. Hukukcularimiz gercekten cok basiretsiz. Herkez ben koltugumda oturuyumda ne olursa olsun derdinde. Bir hukukcuda cikipta biz f35 konusunda derhal dava süreceini baslatmaliyiz. Cok astronomik bir tazminat istemeliyiz. Bu problem cözülene kadar da ABD ile olan askeri iliskilerimizi mütekabiliyet esasina göre dondurmaliyiz diyemiyor. Cok üzücü bir durum.

Başa dön tuşu