Ermenistan’dan savunma sanayii hamlesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Ermenistan tarafından 3’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Silahlanma ve Savunma Teknolojileri Fuarı “ArmHiTec 2021″in, 25-27 Mart 2021’de Erivan’da gerçekleştirileceği açıklandı.

Fuar, Ermenistan’ın Yüksek Teknoloji Endüstrisi Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenleniyor. 2020’de de yapılması planlanan fuar, COVID-19’un hızla yayılımının neden olduğu tehlikeler ve riskler sonucu ertelenmişti.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre fuar; iş forumu ve sunumlar ile B2B toplantılarından oluşmaktadır. Fuarın 3 günü boyunca ArmHiTec-2021; 100’den fazla uluslararası şirket, üst düzey yetkili ve 20’den fazla ülkeden silah ve savunma teknolojileri alanında seçkin temsilcilere ev sahipliği yapacak. Fuarda yeni işbirlikleri, deneyim alışverişi, ürün sergileme ve yeni pazarlar keşfetme ön planda olacak.

Rusya Federasyonu ve CSTO ülkelerinden bir dizi üst düzey temsilcinin; 26’sında gerçekleşecek olan fuara, askeri-ekonomik (teknik) işbirliği konusunda düzenlenecek toplantı aracılığıyla katılması bekleniyor.

Ermenistan S-300

“ArmHiTec” Fuarı, savunma sanayi pazarı konusunda uluslararası delegeler için bir iş toplantısı platformu olarak gerçekleştiriliyor. Savunma sanayi temsilcileri, yenilikçi yüksek teknoloji askeri ürün ve çözümleri göstermek için fuara katılım sağlamakta. Katılım sağlaması beklenen ülkelerin; Rusya, Polonya, Bulgaristan, Belçika, Almanya, İtalya, Kazakistan, ABD, BAE ve Hindistan olması bekleniyor.

Fuarın ana tanıtım ürünlerinin; Yönetim Sistemleri, İletişim Araçları, uzaktan komutalı kontrol sistemleri, insansız hava araçları ve lazer teknolojileri olması bekleniyor.

Ermenistan, Karabağ’da yaşadığı mağlubiyetin ardından savunma sanayii sektörüne yönelik faaliyetlerini arttırma kararı almıştı.

Önerilen İçerik: Ermenistan’a ait roket sisteminin MAM-L ile vurulma anı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu