F-16 radarı karaya indi

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD merkezli Northrop Grumman şirketi, ABD’deki Eglin Hava Kuvvetleri Üssü’nde Yüksek Uyarlanabilir Çok Amaçlı Radar (HAMMR) Sistemi’nin gösterimini tamamladı.

Başarılı canlı gösterim esnasında Northrop Grumman, bir insansız hava aracını tespit etmek ve izlemek için Humvee aracı üzerine Entegre Hava ve Füze Savunma (IAMD) sensörü olarak monte edilen HAMMR sistemini kullandı.

Northrop Grumman’ın Kara ve Deniz Sensörlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Meaney, “Bu, türünün ilk örneği. Savunma Bakanlığı’nın IAMD konsepti içerisindeki harekat kabiliyetini doğruladı.” ifadelerine yer verildi.

Yüksek Uyarlanabilir Çok Amaçlı Radar (HAMMR) Sistemi, F-16 Radarı, AN/APG-83 Aktif Elektronik Dizin Taramalı (AESA) Radar, F-16 AESA Radar, AESA Radar

Norhrop Grumman’ın Çok Amaçlı Radar (HAMMR) Sistemi, F-16 Fighting Falcon savaş uçağı tarafından kullanılan AN/APG-83 Aktif Elektronik Dizin Taramalı (AESA) Radar Sisteminin kara konuşlu modelidir. HAMMR, 360 derece tarama veya sektörel tarama modunda çok güçlü 3D performansı sağlamaktadır. HAMMR, hareket halinde de çalışabilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu