Hafter güçlerine RPG-32 sevkiyatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Libya’da Darbeci General Hafter kontrolündeki Libya Ulusal Ordusu (LNA) güçlerine, Ürdün tarafından üretilen RPG-32 Nashshab Anti-Tank Silahının yeni bir sevkiyatı gerçekleştirildi.

Libya’da Darbeci General Hafter kontrolündeki Libya Ulusal Ordusu (LNA) güçleri, Rusya Federasyonu merkezli Bazalt şirketi tarafından tasarlanan ve Ürdün merkezli JADARA şirketi tarafından lisans altında üretilen RPG-32 “Nashshab” Anti-Tank Silah Sistemi’nin yeni bir partisini teslim aldı. Edinilen bilgiye göre yeni sevkiyatta, Anti-Personel amacıyla kullanılan ve termobarik harp başlığına sahip olan RPG-32 konfigürasyonu da mevcuttu.

STM Banner

RPG-32 “Nashshab” Anti-Tank Silah Sistemi, halihazırda Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Irak tarafından aktif olarak kullanıyor. Bu ülkelerden Ürdün, BAE ve Mısır, Hafter güçlerine aktif silah ile teçhizat sağlayan ülkelerin başında geliyor.

RPG-32 Nashshab Anti-Tank Sistemi

RPG-32 Nashshab Anti-Tank Sistemi; 105 milimetre çapa, 700 metre menzile, 370 milimetre uzunluğa, 2.7 kilogram ağırlığa ve 200 atım ömrüne sahiptir. RPG-7’ye göre daha etkili bir sistem olan RPG-32, anti-tank ve anti-personel tipteki mühimmatları ateşleyebilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu