HAVELSAN ikinci kez İnovaLİG şampiyonu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayinin ilk ve tek açık inovasyon merkezi olan Yıldız Açık İnovasyon Merkezini kuran HAVELSAN, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İnovaLİG Ödüllerinde İnovasyon Kaynakları kategorisinde şampiyon oldu. 

Geçtiğimiz yıl da aynı kategoride şampiyon olan HAVELSAN, tüm kategorilerde üst üste 2 kez şampiyon olan ilk ve tek şirket olma unvanını da elde etti. 

STM Banner

HAVELSAN’ın ödülünü, Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Karakaş aldı. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen İnovaLİG; IMP3rove Academy’nin yürüttüğü Avrupa’da 17 ülkede uygulanan IMP3rove metodolojisine dayanan bir kurguyla, Türkiye’deki firmaların inovasyon karneleri çıkarılarak yılın inovasyon liderleri belirleniyor. 

İnovasyon yönetiminin olumlu etkisini artırabilecek faktörlerin ve kaynakların etkinliğinin değerlendirildiği İnovasyon Kaynakları kategorisinde elde ettikleri şampiyonluk için değerlendirme yapan HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, şunları söyledi:

“2016 yılından beri katıldığımız İnovaLİG’te 4 yılda iki şampiyonluk kazandık. İnovasyon Kaynakları kategorisinde üst üste ikinci kez şampiyon olarak tüm kategorilerde üst üste şampiyon olan ilk ve tek şirket olduk. HAVELSAN’ın teknoloji alanında inovasyona ne kadar önem verdiğini de bu ödüllerle bir kez daha gösterdik.”

2019 İnovaLİG için başvuran 5000’in üzerinde firmanın değerlendirildiğini belirten Nacar, “IMP3rove metodolojisi ile Türkiye İnovasyon Karnesi çıkarıldı. HAVELSAN İnovasyon Yönetimi çalışmalarıyla yüz üzerinden 81 puan aldı. Bu puanla genel ortalamanın ve “Büyüme Şampiyonu” olarak ifade edilen ilk 250 firmanın ortalamasının çok üzerinde yer aldık.” şeklinde konuştu. 

ODTÜ BİM Cozone’da faaliyetlerini sürdüren HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezine, çevrim içi olarak da www.yildiz.havelsan.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Almanya anayasasında Bayern München’in şampiyon olması yazılıdır. Bu değişmez. Bizde lig şampiyonluğu neyse orada da lig ikinciliği merak edilir. Havelsanla elbet gurur duyuyoruz ama nerede
    diğer anlı şanlı holdinglerimiz mesela ? Hep hap yap para kap işlerle mi uğraşacaklar ? Dünya çapında
    esamisi okunmasa da Türkiye’nin önemli şirketleri bunlar. Neden ellerini taşın altına sokmazlar ? Biri
    denemeye çalıştı, eli paletin altında kaldı. İmama kızıp oruç bozulmayacağına göre bu tam siper olmak
    neden? Yıllarca hep Havelsan mı olacak ? Karşısına bir hatta birkaç şirket çıkıp daha da iyisini yapmaya çalışsa bütün ülke kazanmaz mı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu