HAVELSAN MİLDEN’de görev almaya hazır

Roketsan-ATMACA-Banner

HAVELSAN Genel Müdürlüğüne atanan Dr. Mehmet Akif Nacar, savunma sektöründe görev yapan basın mensupları ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

HAVELSAN Kurumsal İletişim Birimi tarafından HAVELSAN Merkez Yerleşkesinde organize edilen toplantıda, gündeme ve HAVELSAN’ın savunma sanayiine yönelik çalışmalarına yönelik değerlendirmeler yapan Dr. Nacar, önemli açıklamalarda bulundu.

STM Banner

SavunmaSanayiST.com Genel Yayın Yönetmeni Anıl ŞAHİN tarafından Milli Denizaltı Projesi (MİLDEN) ile ilgili soruyu yanıtlayan Dr. Nacar, “Tabii HAVELSAN birçok göreve talip orada özellikle mühendislik simülatörü başta olmak üzere. Burada tabi ki komuta kontrol anlamında da orada yapılacak işler var. Özellikle denizaltı modernizasyonunda HAVELSAN daha önceki projelerde görev aldı, yeni tip denizaltı projesinde görev alıyor, bütün bunları bir arada düşünürsek aslında o projede HAVELSAN’ın yapacağı çok iş var.” ifadelerinde bulundu.

Yeni Tip Denizaltı Projesi (YTDP) ve MÜREN-PREVEZE Projesi’nde önemli görevler üstlenen HAVELSAN, birçok kritik sistemin üretimini gerçekleştiriyor. HAVELSAN’ın denizaltılar için ürettiği sistemler arasında; Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi (DBDS), Entegre Su Altı Komuta Kontrol Sistemi Yazılımı ve Torpido Atış Kontrol Sistemi (TORAKS) bulunmaktadır. Bunlara ek olarak HAVELSAN, birçok sistemin de denizaltı platformlarına entegrasyonunu gerçekleştirmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Sadece Aselsan değil, Bu Havelsan haberlerini de okuyunca müftehir oluyorum. Tansiyonum fırlıyor, dokağa çıkıp herkesi kucaklayıp öpmek ve tebrik etmek geçiyor içimden. Ne yapalım, ben zararsız bir sapığım.Ülkemin de en ileride olmasını isteyen cinsinden. Tekrar teşekkürler Havelsan. Dahasını da bekliyoruz, üç vakte kadar!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu