Hindistan 400 adet T-90S daha alıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Hindistan Ordusu, lisans anlaşması kapsamında üretmiş olduğu T-90S Bhishma Ana Muharebe Tankı (AMT)’ndan 400 adet daha üretmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili olarak Rusya Askeri ve Teknik İş Birliği Federal Servisi Başkanı Dimitry Shugayev tarafından yapılan açıklamaya göre Hindistan, Rusya Federasyonu ile yaptığı lisans anlaşması kapsamında şu ana kadar 1025+ adet üretmiş olduğu T-90S Bhishma Ana Muharebe Tankı (AMT)’ndan 400 adet daha üretmeye karar verdi.

STM Banner

Shugayev, “Hindistan Silahlı Kuvvetleri, halihazırda bir lisans anlaşması altında ürettikleri T-90S tanklarının alım sayısını artırma kararı aldı.” dedi.

 t 90 bhishma, t 90 bhishma tank, t-90 bhishma tank india, t 90s bhishma tank, Hindistan bhishma tankı

T-90S Bhisma

T-90S Bhisma; Rusya Federasyonu tarafından geliştirilen T-90 Ana Muharebe Tankının, Hindistan Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik ihraç modelidir. İki eksende stabile edilmiş bir 125mm’lik 2A46M topu ile teçhiz edilen T-90S Bhisma; Zırh Delici Sabot (APDS), Yüksek Patlayıcılı Anti-Tank (HEAT) ve Yüksek Patlayıcı Parça Tesirli (HE-FRAG) top mühimmatları ile azami 4 kilometre menzile sahip 9M119 Refleks (NATO Kod Adı: AT-11 Sniper) Anti-Tank Füzesi’ni ateşleyebilmektedir.

T-90S, hem normal gövde zırhı hem de Patlayıcılı Reaktif Zırh (ERA) ile teçhiz edilmiştir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu