Hindistan’ın füze testi başarısızlıkla sonuçlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Hindistan, Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (DRDO) öncülüğünde geliştirilen Nirbhay füzesinin test atışını gerçekleştirdi. Ancak söz konusu test, başarısızlıkla sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre; Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (DRDO), geçtiğimiz saatlerde Nirbhay Seyir Füzesi’nin test atışını gerçekleştirdi. Ancak Odisha Test Merkezi’nden Bengal Körfezi’ne ateşlenen füze, başarısız oldu. Hint yetkililer; söz konusu füze testinin, füzenin fırlatılmasının ardından geçen 8 dakika sonunda iptal edildiğini belirttiler. Yetkililer, birkaç ay içerisinde füzenin yeni bir testinin gerçekleştirileceğini açıkladılar.

STM Banner

800 kilometre menzile sahip Nirbhay; 0.7 Mach hızında uçan, düşman radarından kaçınma için alçak uçuş icra edebilen, sea-skimming ve terrain-hugging özelliğine sahip ses altı bir füzedir. Füze, fırlatma sonrasında manevra gerçekleştirilmesini sağlayan bir datalink ile teçhiz edilmiştir. Katı yakıtlı bir roket-booster kullanan füze, konvansiyonel harp başlığına sahiptir.

Ayrıca bu test, DRDO tarafından son 35 gün içerisinde test atışı gerçekleştirilen 10’uncu füzeydi.

Önerilen İçerik: Hindistan’dan Anti-Radyasyon Füze testi

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu