Hindistan’dan milyar dolarlık savunma tedariki

Roketsan-ATMACA-Banner

Hindistan Savunma Bakanlığı, Hindistan Silahlı Kuvvetleri için 1.17 milyar ABD Doları değerindeki çeşitli savunma sanayii ürünlerinin tedarikini onayladı.

Edinilen bilgiye göre Hindistan; Başbakan Narendra Modi tarafından oluşturulan “Atmanirbhar Bharat” isimli “Hindistan’ı kendine güvenen bir ulus yapma” vizyonu kapsamında, yerli savunma sanayi ürünleri ile ilgili olarak 1.17 milyar ABD Doları değerinde siparişte bulundu.

STM Banner

Söz konusu siparişler kapsamında; Hindustan Aeronautics Limited (HAL) şirketinden Hindistan Hava Kuvvetleri için 106 adet HTT-40 Temel Eğitim Uçağı ve Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL) şirketinden Hindistan Donanması ve Sahil Güvenlik birimi için Super Rapid Gun Mount (SRGM) baş topunun yükseltilmiş versiyonu tedarik edilecek. Ayrıca, Hindistan Ordusu için en az %70 yerlilik oranına sahip 125 mm APFSDS tank mühimmatı geliştirilecek.

Önerilen İçerik:

Hindistan’dan 101 çeşit savunma sanayii ürününe ambargo


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Resimdeki uçak bizim Hürkuş’a ne kadar benziyor. Zaten bizim Hürkuş da diğerlerine ne kadar benziyor. Acaba Hürkuş’a pilotlar yerine Akıncı’ya veya Bayraktar’a konan otomasyon sistemleri takılsa bunlar da IHA ve SİHA haline dönüştürülebilir mi ? Belki ve mesela SOM-J gibi yükleri istenilen yüksekliğe çıkartsa ve oradan bıraksa ? Belki de böyle bir çalışma zaten vardır.Adımız Hıdır,uçağımız budur. Hürkuş kendi sınıfında çok başarılı bir uçak olabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu