Hırvatistan’dan Spike LR ATGM tedariki

Roketsan-ATMACA-Banner

Güdümlü tanksavar füze üreticisi EuroSpike şirketi, Şubat ayında Hırvatistan Savunma Bakanlığı ile Spike LR Füzeleri tedarik etmek için bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Alman Rheinmetall ile Diehl Defense ve İsrail merkezli Rafael Advanced Defence Systems şirketlerinin ortak girişimi olan güdümlü tanksavar füze (ATGM) sistemleri üreticisi EuroSpike; Şubat ayında, Hırvatistan Savunma Bakanlığı’na Spike LR Füzeleri tedarik etmek için bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

STM Banner

Füzeler, Elbit Systems tarafından Hırvatistan’ın PATRIA AMV Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçları için yapılan UT30MK2 insansız taretlere entegre edilecek.

Tedarik edilecek füze sistemlerinin sayısı ve sözleşmenin değeri ile ilgili herhangi bir detay verilmedi fakat edinilen bilgiye göre; 2017 yılında 126 adet PATRIA aracına Rafael’den tedarik edilen Spike LR füze sistemleri için açılan ihaledeki şartların uygulanması bekleniyor.

Spike LR

4+ kilometre menzilli Spike LR füzesi; görüş alanı içindeki hedefleri yok etmenin yanı sıra sadece at-unut değil, aynı zamanda at-güncelle atış modlarına sahiptir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan MAM-T Mini Akıllı Mühimmat


 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Neden Omtas satamadik Hirvatistana aceba? Hani Omtas cok kaliteliydi? Bizim ayni kalitede bir ürünümüz varsa Israilden gayet daha hesapli fiyata pazarlayabilmemiz mümkün degil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu