İHA’ları Elektronik Harbe Karşı Koruyan Türk Şirketi TUALCOM

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma sanayiinde önemli başarılara imza atan Ankara merkezli TUALCOM şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Salih Erdem, TUALCOM’un faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Son dönemde silahlı veya silahsız insansız hava aracı (İHA), taarruz helikopteri, birçok farklı tipte füze ve zırhlı araç gibi birçok platformu milli imkanlarla geliştiren Türk savunma sanayii, ürettiği alt sistemlerle de adından sıkça bahsettiriyor. Bu alt sistemlerden en kritiklerinden birisini de TUALCOM üretiyor.

STM Banner

Ankara merkezli TUALCOM, tamamen bir Türk savunma sanayii şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. RF teknolojileri alanında birçok ürüne sahip olan TUALCOM’un en kritik ürün gamı ise platformlarda bulunan konumlandırma sistemlerini, elektronik harbe karşı koruyan ‘Anti-Jam GNSS’ sistemleri.

Açık kaynak bilgilerine göre TUALCOM üretimi Anti-Jam GNSS’ler; Bayraktar TB2 SİHA, AKINCI TİHA, Hassas Güdüm Kiti ve TRG-300 Füzesi gibi birçok platform ile sistemde aktif olarak kullanılıyor. Ayrıca onlarca ülkeye de bu ürünün ihracatı gerçekleştirmiş durumda.

Öte yandan TUALCOM, TRNAV (TUALCOM Radyo Navigasyon) adında bir ürünü de geliştirerek kullanıma sundu. Aktif olarak kullanılan TRNAV, GPS uydularına bağlı olmaksızın konum hizmeti sağlayabiliyor.

Anti-Jam GNSS ve TRNAV başta olmak üzere TUALCOM’un faaliyetlerini, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Salih Erdem’den dinleyelim:

ÖNERİLEN İÇERİK: TUALCOM ANTY GPS-GNSS Anti-Jammer Çözümünü Duyurdu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu