Türk Savunma Sanayiinden Asya Çıkarması

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayii firmaları, 2-5 Kasım tarihleri arasında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenecek Indo Defence Expo & Forum’da ürünlerini sergileyecek.

Son dönemde ihracat faaliyetlerini arttıran Türk savunma sanayii sektörü, yeni pazar arayışlarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Güneydoğu Asya’daki en büyük savunma fuarı olan Indo Defence 2022’ye, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın öncülüğünde yaklaşık 30 Türk firması katılım sağlayacak.

STM Banner

Türkiye, Indo Defence 2022’ye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle yirmi sekiz firma ile katılım sağlayacak. Fuar süresince Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, füze sistemleri, simülatörler ve lojistik destek ürünleri, başta Asya olmak üzere tüm katılımcıların beğenisine sunulacak.

Asya bölgesinde son dönemde önemli ihracat başarılarına imza atan Türk savunma sanayii firmaları; Azerbaycan, Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Hindistan, Malezya ve Pakistan ile yakın ilişkilere sahipler.

Hürjet Yeni Mockup

Indo Defence 2022’ye katılım sağlayacak Türk firmaları şu şekilde:

 1. ASELSAN
 2. AYESAŞ
 3. DEARSAN
 4. DERYA ARMS
 5. FEMSAN
 6. FNSS
 7. GARANTİ GİYİM
 8. HATSAN
 9. HAVELSAN
 10. KALE KALIP
 11. KOLUMAN
 12. LENTATEK
 13. MİLSOFT
 14. MKE
 15. NUROL MAKİNA
 16. OTOKAR
 17. PROFEN
 18. ROKETSAN
 19. RST
 20. SAMSUN YURT SAVUNMA
 21. SARSILMAZ
 22. STM
 23. TAİS
 24. TİTRA TEKNOLOJİ
 25. TRANSVARO
 26. TURMAKS
 27. TUSAŞ
 28. YONCA ONUK

ÖNERİLEN İÇERİK: Endonezya’nın KAPLAN MT Tankları’nın Üretimi Tamamlandı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu