Irak Cumhurbaşkanlığı’nın iftiralarına Türk Dışişleri’nden cevap

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Irak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan harekatları hakkında yöneltilen iftiralara cevap verdi.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan açıklamada, “Irak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından bugün yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak’ın kuzey bölgelerinde yürütülen “Pençe-Kartal” ve “Pençe-Kaplan” harekatları sırasında sivil kayıplar yaşandığına yönelik gerçekdışı iddialara yer verilmiştir.

STM Banner

Bu açıklamaya dayanak teşkil eden iddialar aslında PKK terör örgütünün ve yandaşlarının terörle mücadele operasyonlarımızı karalamaya yönelik propagandasından başka bir şey değildir. Irak makamlarının teröristlerin kara propagandasına alet olmaması gerekir.

Operasyonlarımızın planlama ve icra safhalarının her birinde sivillerin can güvenliğinin sağlanmasına özel önem veriyoruz. Esasen bu husus Irak makamlarınca da bilinmektedir. Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin bu konudaki sicili temizdir.

Bu vesileyle, Irak’ın da istikrarını, güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden PKK terör örgütüyle mücadelemizde ülkemizle iş birliği ve uyum içerisinde hareket etmesini beklediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan Pençe-Kaplan Harekatı, başarıyla devam ediyor. Pençe-Kartal Harekatı kapsamında belirlenen terör hedeflerinin havadan vurulmasının ardından başlatılan Pençe-Kaplan Harekatı ile Türk Komandoları, PKK’nın “kale” olarak konumlandırdığı Hakurk’a girmiş durumdalar.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Herkese şapur şupur, bize gelince ya rabbi şükür bunun için söylenmiş olmalı. Senelerdir birbirlerini yerler, bir de tuluat ve çadır tiyatrosu olsun diye Arap Birliği Konseyi kurmuşlar, Iran’dan ödleri patlar, Türkiye’den hakeza. Oralarını bırakmak zorunda bırakıldığımızdan beridir de salah bulmadılar, bulamadılar. Bu kervan yürür efendim, yürümeli efendim. O mikrop yuvası çökertilmeli, nice azgın ırmakları aşan bu millet ufacık derede boğulamaz,bilinmeli !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu