Irak Savunma Bakanı’ndan FNSS ilgisi

Roketsan-ATMACA-Banner

Irak Savunma Bakanı Jumaah Enad Saadoonn, Ankara’da bulunan FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. tesislerine bir ziyaret düzenledi. Saadoon, ziyaret esnasında projeler hakkında bilgi aldı.

Irak Savunma Bakanı Jumaah Enad Saadoonn, Dünya’nın önde gelen askeri kara platformu üreticisi şirketlerinden olan FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’yi ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ziyaret esnasında Bakan Saadoonn, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Nail Kurt tarafından misafir edildi. Saadoonn, ziyaret kapsamında şirket tarafından geliştirilen zırhlı kara platformları hakkında da bilgi aldı.

STM Banner

FNSS tarafından Bakan Saadoonn’a; KAPLAN Silah Taşıyıcı Araç, PARS Silah Taşıyıcı Araç ve PARS Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Ailesi gibi şirketin öne çıkan ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile diğer müttefik ülke silahlı kuvvetleri tarafından da tercih edilen ürünler hakkında sunum gerçekleştirildi.

Bakan Saadoonn’un, KAPLAN ve PARS tipi Silah Taşıyıcı Araçlar’a yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.

FNSS

Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi kapsamında FNSS tarafından geliştirilen PARS ve KAPLAN tipi Anti-Tank araçları, halihazırda Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından aktif olarak kullanılıyor. FNSS, Türk Kara Kuvvetleri’ne 76 adet PARS ve 184 adet KAPLAN tipi olmak üzere toplam 260 adet STA teslim edecek. STA’lar, OMTAS ve KORNET-E tipi füzelerle teçhiz edildiler.

Ayrıca FNSS, ‘Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA)’ ve ‘Mayına Karşı Korumalı Araç (MKKA)’ projeleri kapsamında da Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ile Özel Kuvvetleri Komutanlığı’na PARS 6×6/8×8 ailesinden ilk teslimatı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Bakan Saadoonn’un FNSS Gezisi:


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Inanilir gibi degil. Anahtarlari verseydiler misafirimiz bir iki tur sürseydi araclari. Bence gayet mutlu olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu