İsrail’den Afrika ülkesine Devriye Botu satışı

Roketsan-ATMACA-Banner

Israel Shipyards, bir Afrika ülkesinin Deniz Kuvvetleri ile iki adet OPV 45 tipi Açık Deniz Devriye Botu (OPV) satışıyla ilgili sözleşme imzalandığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, “Bölgede artan korsanlık tehdidine karşı önemli bir Deniz Koruma varlıkları sağlamak için anlaşma imzalandı. Anlaşma, teknik ve operasyonel ekiplerin sürekli destek ve eğitiminin yanı sıra şirketin Entegrasyon Lojistik Desteği (ILS) hizmetleri çerçevesinde bir bakım programı oluşturulmasını da içeriyor. Toplam iki adet OPV 45 Açık Deniz Devriye Gemisi teslim edilecek.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

OPV-45 Açık Deniz Devriye Botu (OPV 45)

Israel Shipyards tarafından geliştirilen OPV 45; 45.7 metre uzunluğa, 8.6 metre genişliğe, 300 ton deplasmana, 24 knots hıza ve azami 3500 deniz mili (12kts hız) menzile sahiptir. Azami 14 gün boyunca denizde görev yapabilen gemi; 20 kişilik mürettebat kapasitesine, 7 metrelik müdahale botuna, çeşitli sensör sistemlerine, uzaktan komutalı burun topuna ve iki adet 12.7 milimetrelik makinalı tüfeğe sahiptir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Kapasitemizin de kalitemizin de kimseden geri kalmadığı eminim. Başkalarının fiyat avantajı olmadığına da inanıyorum. Öyleyse birileri bunu açıklamalı. Neden bizden almadılar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu