Jamaika Ordusu’ndan Bell 505 siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Defense Blog’un haberine göre helikopteri üreticisi Bell Textron, Jamaika Savunma Kuvvetleri’nden (JDF) altı adet Bell 505 helikopteri siparişi aldığını açıkladı.

Bell Textron’dan yapılan açıklamaya göre; Jamaika Ordusu tarafından yeni satın alınan Bell 505’ler, ülkedeki kamu güvenliği görevlerini desteklemek üzere yapılandırılacak ve uluslararası helikopter pilotlarını eğitmek için Savunma Kuvvetleri’nin Karayip Askeri Havacılık Okulu (CMAS) tarafından kullanılacak.

STM Banner

Şirketin Latin Amerika Genel Müdürü Nicholas Peffer, “Bell ve JDF, 55 yılı aşkın zengin bir geçmişe sahiptir. Pazardaki en gelişmiş ve ekonomik açıdan uygun uçağı sunmakta kararlıyız. Bell 505, dünya çapında kamu güvenliği operasyonları için kanıtlanmış bir hava aracıdır. JDF ile uzun süredir devam eden ilişkimizi büyütmeyi ve Savunma Kuvvetleri’nin güçlerini en kaliteli hava araçları ile daha uzun yıllar boyunca sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bell 505 ile ilgili görsel sonucu

JDF, ilk iki Bell 47G helikopterini 1963 yılında satın almış, yıllar boyunca filosunu ve Bell ile ilişkilerini genişleterek faaliyetlerine devam etmiştir. Bu yeni helikopterlerin teslimi ile JDF’nin mevcut filosunda arama ve kurtarma görevleri, tıbbi tahliyeler, doğal afet yardımı, ulusal güvenlik ve askeri eğitim operasyonlarında hizmet veren Bell helikopteri sayısı 10’a çıkarılmış olacak.

125 knot (232 km/s) hız ve 680 kg faydalı yük kapasitesi ile Bell 505, Bell’in gelişmiş aviyonik teknolojisi kullanarak verimlilik ve güvenilirlik için tasarlanmış en yeni beş koltuklu helikopteridir.

Haziran 2020’nin başlarında, Karadağ Hava Kuvvetleri de iki adet Bell 505 Jet Ranger X helikopteri için bir satın alma anlaşması imzalamıştı.

Önerilen İçerik: Türk Deniz Kuvvetleri’nden helikopter talebi


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu