KAI ile IAI Dolanan Mühimmat geliştirecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Güney Koreli KAI ile İsrailli IAI şirketleri arasında, savunma sanayi ilişkilerini güçlendirmek ve Dolanan Mühimmat konusunda teknoloji transferi için mutabakat imzalandı.

Korea Aerospace Industries (KAI) ve Israel Aerospace Industries (IAI) şirketleri, Güney Kore Ordusu için mühimmat sistemleri geliştirme konusunda iş birliği gerçekleştirmek için bir mutabakat anlaşması (MoU) imzaladıklarını açıkladılar. Anlaşmanın bir parçası olarak KAI ve IAI, başta dolanan mühimmatlar olmak üzere Güney Kore Ordusu’nun gerekliliklerine uygun olarak savunma ürünleri sunmak için iş birliklerini geliştirmeyi amaçlıyorlar.

STM Banner

KAI Başkanı ve CEO’su Hyun-ho Ahn, savunma ve ticari projeler de dahil olmak üzere birçok programda son birkaç yıl içinde oluşan IAI ve KAI arasındaki ortaklığın önemini dile getirdi. KAI’nın uçak teknolojisi ve IAI’nin insansız hava aracı teknolojisinin birleşimiyle IAI ve KAI’nin Güney Kore’nin savunma kapasitesini güçlendirmek ve gelecekte ticarileştirmek gibi inovasyonları artırması bekleniyor. Ahn, KAI’nın IAI ekibiyle iş birliği diyaloğunu mutabakat anlaşması aracılığıyla ciddi bir şekilde başlatmaktan memnuniyet duyduğuna vurgu yaptı.

HAROP
HAROP İHA

IAI Başkanı ve CEO’su Boaz Levy, “Bugün imzalanan mutabakat anlaşması, KAI ile büyüyen iş birliğimizin bir başka kilometre taşıdır. IAI, Güney Kore ordusu ve yerel endüstrilerle uzun ilişkilere sahiptir. Gelecekteki fırsatları keşfetmek için Kore’nin önde gelen şirketlerinden biri olan KAI ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelecekteki muharebe sahasına daha iyi bir çözüm fırsatı yaratmak için IAI’nın dolanan mühimmatlardaki kanıtlanmış yetenekleri ile KAI’nin teknolojilerini ve ürünlerini birleştirmeği arzuluyoruz.” dedi.

İsrail tarafından geliştirilen dolanan mühimmatlar veya başka bir isimlendirme ile kamikaze İHA’lar, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülke tarafından kullanılmaktadır.

İsrail’in Kamikaze İHA’ları: Harpy ve Harop


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu