KALEKALIP Yeni Tüfeği KNG-C5’i Endonezya’da Tanıttı

Roketsan-ATMACA-Banner

Kale Kalıp tarafından geliştirilen KNG-C5 Kişisel Savunma Silahı (PDW), ilk kez Endonezya’daki Indo Defence 2022 Savunma Sanayii Fuarı’nda tanıtıldı.

Fuar esnasında SavunmaSanayiST.com’a açıklamalarda bulunan Kale Kalıp Genel Müdürü Selim Erol, hem KNG-C5 Silahını hakkında bilgi verdi hem de Kale Kalıp’ın bölgede yoğun bir şekilde devam eden ihracat faaliyetlerine değindi.

STM Banner

“Kale Kalıp olarak Indo Defence Fuarı’na, ikinci kez katılıyoruz. Bu fuarımıza hem yeni ürünlerimizi getirdik hem de mevcut ürünlerimizi getirdik. KNG-C5 silahımızın lansmanını, ilk kez bu fuarda yapıyoruz. Endonezya Polis Kuvvetler kullanıcımıza üretimini ve yakında teslimatını yapacağımız KMR 762 silahımızı da getirdik.

Yeni Tüfek KNG-C5’e Endonezya’dan Sipariş

KNG-C5-2

KCR 556 diye bir ailemiz var. Bu aile; 7.5″, 11″ ve 14.5″ namlu boylarına sahip. Bu ürünlerden, şimdiye kadar başta Jandarma Kuvvetleri olmak üzere çeşitli kullanıcılara 80.000 adete yakın teslimat gerçekleştirdik. Namlularımız, 15.000 adet atım garantisi veriyorlar. Bunlar mevcut ürünlerimiz. Aynı zamanda, KNG-C5 adında yeni jenerasyon bir ürün geliştirdik. Silahımız, fuarda büyük bir beğeni topladı ve KNG-C5’in ilk siparişini de Endonezya’dan almış bulunmaktayız.

Yine Endonezya’dan siparişini aldığımız KMR 762 silahımızı da bu fuarda sergiledik. Bununla ilgili ilave siparişler almayı umuyoruz. Siparişini Mart 2022’de almıştık, üretimini tamamladık. İlk teslimat sevke hazır, izinler ve diğer onaylar alındıktan sonra sevkiyatını ve teslimini gerçekleştireceğiz.” ifadelerine yer verildi.

5.56 Hafif Makineli Tüfek Seri İmalatta

Kale-Kalıp-Makinali-Tüfek

Ayrıca Kale Kalıp’ın 5.56 Makineli Tüfek çalışmalarına değinen Selim Erol, “Kale Kalıp olarak, 5.56 Hafif Makineli Tüfeği, Türkiye’de kalifiye eden tek firmayız. Kalifikasyon, yaklaşık 1 yıl kadar önce tamamlandı ve bu süreçte 34 tane NATO testinden geçti silahımız. Sadece kalifikasyonda 300.000 adetten fazla mühimmat harcandı. Bu kalifikasyon; Jandarma, Polis Özel Harekat ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı kullanıcılarımızla aynı anda yapıldı. Silahımız, 50.000 atıma uygun olarak tescillendi. Şu anda seri imalattayız. Yakında seri üretim teslimatları tamamlanacak. Yurt dışından da çok büyük ilgi görüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

ÖNERİLEN İÇERİK: Milli Muharip Uçak’ın Motorunda ve KTJ Serisi Motorlarda Son Durum


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu