HAVELSAN’dan kamuya WhatsApp alternatifi: ileti

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünya’nın önde gelen savunma sanayii şirketlerinden HAVELSAN, kamu kurumları için WhatsApp’a alternatif iletişim platformu olarak yerli imkanlarla geliştirilen HAVELSAN ileti platformunu sunuyor.

HAVELSAN tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ileti İletişim Platformu, 2020 yılı içerisinde kullanıma alınmıştı. HAVELSAN, dünyaca ünlü WhatsApp uygulamasının kişisel verilerin paylaşımı konusundaki dayatmalarının ardından kamu kuruluşları için ileti platformunu kullanıma sundu. Dünyanın beyaz kutu kriptografisi kullanılan ilk ve tek güvenli iletişim platformu HAVELSAN ileti ile Türk kamu kuruluşları, güvenli haberleşme yapabilecek.

STM Banner

HAVELSAN ileti platformuna geçiş ile birlikte, şu ana kadar Türk Silahlı Kuvvetleri ve Cumhurbaşkanlığı gibi devletin en kritik kurumlarında çalışan personel tarafından tercih edilen WhatsApp uygulamasının getirdiği güvenlik riski ortadan kaldırılmış olacak.

HAVELSAN ileti platformunun özellikleri arasında; Anlık ve grup mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, Beyaz Kutu Kriptografi ile Güvenli İletişim, iOS ve Android desteği, APN ve Google FCM servislerini etkinleştirme / devre dışı bırakabilme ve kurumsal dizin entegrasyonu öne çıkmakta.

Ayrıca kurumsal iletişimde bilgi güvenliğini sağlamak ve iletişim sağlanırken verilerin üçüncü şahısların eline geçmesini engellemek için HAVELSAN ileti, kurumun kendi sunucularında çalışmaktadır. Yönetim konsolu ile kullanıcı ilklendirme, kurumsal grup oluşturma gibi işlemler kurum tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Önerilen İçerik: ileti Güvenli İletişim Platformu


SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Yani vatandaşların kullanımına açık değil. Bu durumda WhatsApp için alternatif olmaz. Mesela farklı bir sürümle halka açılabilirdi. Neden bu tür konularda hep geride kalıyoruz ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu