KARGU’dan tam isabet!

Roketsan-ATMACA-Banner

STM tarafından geliştirilen KARGU Döner Kanatlı Vurucu İnsansız Hava Aracı (İHA), Ateş Serbest-2020 Tatbikatı esnasında belirlenen hedefi başarıyla imha etti.

Ateş Serbest-2020 faaliyeti Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Milli Savunma Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Muhsin Dere’nin Polatlı’daki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Bölgesi’nde yerlerini almasının ardından başladı.

STM Banner

TSK’nın ateş gücünü göstererek caydırıcılığını sağlamak ve kuvvetler arasındaki ateş desteğinin koordinasyonunu geliştirmek için gerçekleştirilen faaliyete, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı toplam 1096 personel katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine yeni giren dört silah sisteminin de ilk defa yer aldığı faaliyette toplam 37 silah sistemi ile hedefler imha edildi.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulan KARGU Döner Kanatılı Vurucu İHA Sistemi de tatbikatta yerini aldı. KARGU, belirlenen hedefi başarıyla tespit ve teçhiz ederek imha etti.

KARGU Teknik Özellikler

Menzil: 5 km
Görev Süresi: 25 dakika
Görev Irtifası: 500 metre
Azami Irtifa: 2.800 metre (MSL)
En Yüksek Hız: 72 km/saat
Ölçüler: 600mm x 600mm x 430mm
Ağırlık: 7.060 gram
Sıcaklık: -20 / + 50 °C

Önerilen İçerik:

KARGU Döner Kanatlı Vurucu İHA


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu