Komandolar kardeş ülke Azerbaycan’da

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu birlikler, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ile düzenlenecek ortak tatbikat kapsamında, başkent Bakü’ye intikal ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında imzalanan askeri iş birliği anlaşması kapsamında, iki ülke silahlı kuvvetleri ortak tatbikat icra edecek. Kara ve Hava Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilecek tatbikatlar, kara unsurlarının katılımıyla 1 – 5 Ağustos ve hava unsurlarının katılımıyla ise 29 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

STM Banner

Bu kapsamda Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birlikler, geçtiğimiz gün Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinden Nahçivan’a giriş yaptı. Doğubeyazıt’tan Nahçivan’a giriş yapan birlikte, çok sayıda zırhlı araç da mevcuttu. Bugün ise aralarında komandoların da bulunduğu büyük çaplı bir birlik, A400M Nakliye Uçağı ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye intikal ettiler. Tatbikatlar; Bakü, Nahçivan, Gence, Kurdamir ve Yevlah bölgelerinde icra edilecek.

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri arasında gerçekleştirilen bu ortak tatbikatın, Azerbaycan ile savaş halinde olan Ermenistan için de bir caydırıcılık niteliği taşıdığı tahmin ediliyor.

 İntikal Videosu: 


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. İtibarda tasarruf olmaz diyerek 35 kişiyi almak için Çin’e A400 kaldırdık. Yanıbaşımızdaki Azerbaycan’a asker yollarken Antonov’la mı aldırdık onları yoksa? Video’da ise A400 görünüyor. Hangisi acaba ? Azeriler elbet sevilir. Konuyla ilgili olmasa da söylemeden edemeyeceğim , yazılmamış sayıyorum, siz de okunmamış sayın : o ne biçim bayrak öyle ? rengarenk, yetmedi, kaç köşeli yıdız öyle ? Bitmedi, bizim kullandığımız alfabeyi almak varken, neden hala yarım Rusça ? Katar gibi bunlarda da denizdeki kum gibi para var. Petrollerini satabilmek için mecburen hatları döşediler.
    Diğer ortak ticari faaliyetler hiç de olması gerektiği yerde değil. Neden fazlaca ağırdan alırlar ? Katar’a filan ricacı olacağımıza yanıbaşımızdaki ” gardaş” ne güne durur ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu