Kore ve İsrail’den İHA iş birliği anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

Korea Aerospace Industries (KAI) ile İsrail merkezli Elbit Systems, ISTAR görevleri için yeni nesil İnsansız Hava Aracı (İHA) çözümünde iş birliği yapacak.

Elbit Systems’ten bugün yapılan açıklamada; Korea Aerospace Industries (KAI) ile İnsansız Hava Araçları alanında iş birliğini genişletmek amaçlı bir mutabakat zaptı imzalandığı duyuruldu.

STM Banner

Bu anlaşma ile Kore Savunma Kuvvetleri’nin potansiyel İHA programlarının yanı sıra küresel müşterilere de hitap edilmesi beklenmektedir. Edinilen bilgiye göre şirketler; her iki tarafın İHA alanındaki teknolojik deneyimine dayalı olarak istihbarat, gözetleme, hedef tespit ve keşif (ISTAR) görevlerinde kullanılacak yeni nesil İHA çözümlerini geliştirmek için ortak çalışmalar yürütecek.

Elbit Systems; taktik İHA’lardan 1,5 tonluk MALE sınıfı İHA’lara uzanan 10’dan fazla farklı insansız platform portföyüne sahip bir İHA üreticisidir. Elbit Systems İHA’ları yıllardır operasyonel hizmete devam etmekte ve aralarında İsrail, Birleşik Krallık, İsviçre, Kanada, Fransa, Brezilya, Şili gibi ülkelerin de bulunduğu beş kıtada 30’dan fazla farklı müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Elbit Systems üretimi HERMES-900 İHA

Korea Aerospace Industries, KT-1 ve T-50 Eğitim Uçakları, KUH-1 ve LAH/LCH Helikopterleri, KFX Savaş Uçağı, taktik İHA, uydular ve uzay fırlatma araçları gibi platformlar ile Kore ulusal havacılık endüstrisinde öncü bir rol üstlenmektedir.

Önerilen İçerik: Sahil Güvenlik MALE İHA alımı yapacak


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu