KRAS hava savunma füze teslimatlarına başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail-Hindistan ortak girişimi KRAS, bu hafta Hindistanlı Kalyani ve İsrailli Rafael tarafından ortaklaşa üretilen Orta Menzilli Yerden Havaya Füze Kiti’ni teslim etti

İsrail-Hindistan ortak girişimi olan KRAS şirketi, geçtiğimiz hafta Hindistan’ın Kalyani Grubu ve Rafael şirketi tarafından ortaklaşa üretilen orta menzilli karadan havaya füzesinin ilk bölümlerini Hindistan’a teslim etti. Füze, Haydarabad havaalanı yakınlarında bulunan KRAS fabrikasında üretiliyor.

STM Banner

KRAS, Hindistan Hava Kuvvetleri ve Donanması için 1.000 adet karadan havaya füze kiti üretmeyi taahhüt ediyor. Füze kitleri, bitmiş ürünün montajı ve nihai entegrasyonu için Hindistan’ın devlet savunma şirketi BDL’ye teslim edilecek. Kalyani grubu; uzun menzilli topçu roketi, zırhlı araçlar ve diğer çeşitli silah sistemlerini de üretebiliyor.

Rafael’in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pinhas Yungman; Hindistan-İsrail ortak üretimi füze sistemlerinin, Rafael şirketinin Hindistan’ın yerli savunma ekipmanı üretimine olan bağlılığını yansıttığını söyledi.

Ortak ürünün lansmanı sebebiyle düzenlenen törende Hintli konuşmacılar, Hindistan ve İsrail arasındaki savunma alanındaki derin iş birliğine ve Rafael’in teknolojilerinin Hindistan’ın Kalyani grubunun teknolojileriyle birleştirilmesine övgüde bulundular.

ÖNERİLEN İÇERİK: MBDA’e 367 adet MICA NG Füze siparişi


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu