L3Harris’e 496 milyon dolarlık Jammer siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD’li L3Harris şirketi, ABD Donanması ile Yeni Nesil Jammer – Düşük Band Taktik Karıştırma Sistemi için 496 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı.

ABD Donanması, L3Harris Technologies ile hava üstünlüğünün arttırılması için tasarlanmış taktik karıştırma podları prototipleri için 496 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşme kapsamında geliştirilecek Düşük Band Taktik Karıştırma Sistemi, eski nesil jammer sistemlerinin yerini alacak. Yeni nesil jammer, 360°’lik etkinliğe sahip olacak.

STM Banner

Yeni Nesil Jammer Düşük Band (NGJ-LB), yüksek güçlü ve kapasiteli bir havadan elektronik harp (EW) sistemidir. L3Harris’in tek podlu çözümü; daha uzun süreli jamming, geniş açılı kapsama ve daha yüksek sayıda tehdidi işleme özelliklerine sahiptir.

Şirket, filo değerlendirmesi için ABD Donanma’sına sekiz operasyonel pod ve uçuşa elverişlilik ile tasarım doğrulaması faaliyetleri için ise ek test birimleri teslim edecek. NGJ-LB podları, EA-18G Growler’a entegre edilecek ve düşük frekans spektrumunda çalışan eski ALQ-99 Taktik Karıştırma Sistemi’ni değiştirme planının uygulanmasına katkı sağlayacak.


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu