Lockheed Martin Aerojet Rocketdyne’ı satın alıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma devi Lockheed Martin, kendisi gibi ABD merkezli olan ve roket ile füze itki sistemleri alanında ihtisaslı Aerojet Rocketdyne şirketini satın alıyor.

Lockheed Martin Corporation bugün, Aerojet Rocketdyne Holdings, Inc.’i hisse başına 56 ABD Doları karşılığında satın almak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu.

STM Banner

Lockheed Martin başkanı ve CEO’su James Taiclet, “Aerojet Rocketdyne’i satın almak, yerli savunma sanayii sektörünün önemli bir bileşenini koruyacak, güçlendirecek ve müşterilerimiz ile Amerikan vergi mükellefleri için maliyetleri düşürecek. Bu işlem, Lockheed Martin’in ABD ve müttefik güvenlik birimlerine verdiği desteği artırıyor ve uzay ile hipersonik teknolojide ulusal liderliği sürdürüyor. Yetenekli ekibini karşılamayı ve Lockheed Martin’in 21. yüzyıl savaş çözümlerinin lider sağlayıcısı konumunu geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Yaklaşık 2 milyar dolarlık 2019 geliri ve yaklaşık 5.000 çalışanı ile Aerojet Rocketdyne, dünyaca tanınan havacılık ve savunma sistemleri için roket motoru üreticisi bir şirkettir. Aerojet Rocketdyne, derin müşteri ilişkilerine ve yenilikçi teknolojileri için önemli bir talebe sahiptir. Bu satın alım, Lockheed Martin’in ürün portföyüne tahrik konusunda önemli bir uzmanlık katıyor ve Lockheed Martin ile Aerojet Rocketdyne tarafından yıllarca inşa edilen sağlam temeli genişletiyor. Aerojet Rocketdyne’in tahrik sistemleri, Lockheed Martin’in tedarik zincirinin önemli bir bileşenidir.

Satın alma işleminin, 2021 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Lockheed Martin

Genel Merkezi Bethesda, Maryland’de bulunan Lockheed Martin Corporation, dünya çapında yaklaşık 110.000 kişiyi istihdam eden ve temel olarak ileri teknoloji sistemleri, ürünleri ve hizmetlerinin araştırılması, tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, entegrasyonu ve lojistiğiyle ilgilenen küresel bir güvenlik ve havacılık şirketidir. Şirketin önemli projeleri arasında, Müşterek Taarruz Uçağı F-35 Ligthning II bulunmaktadır.


Elif Funda / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu