Mali’ye Mi-35M teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Mali Hava Kuvvetleri (FARM), 12 Ocak 2021 tarihinde Rusya Federasyonu’ndan iki adet Mi-35M Taarruz Helikopteri teslim aldı.

Mali, Mali Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen Rusya Federasyonu merkezli JSC Rostvertol şirketine 2016 yılında vermiş olduğu dört adetlik Mi-35M Taarruz Helikopteri siparişi kapsamında yeni helikopterleri teslim aldı. FARM’a 12 Ocak 2021 tarihinde teslim edilen helikopterler, gerçekleştirilecek testlerin ardından kullanıma alınacaklar.

STM Banner

2017 yılı içerisinde iki adet Mi-35M helikopteri teslim alan Mali Hava Kuvvetleri’ni, son teslimatlar birlikte toplam dört adet Mi-35M helikopterini envanterine almış oldu.

Mi-35M Taarruz Helikopteri

Mi-35M; nakliye, saldırı ve tıbbi tahliye konfigürasyonları da dahil olmak üzere çeşitli istihdam modifikasyonlarında güdümlü ve güdümsüz silahlarla donatılma yeteneğine sahiptir.

Mi-35M; tankların ve diğer zırhlI/zırhsız araçların imhası, düşmanın savaş alanında ve muharebe sahası ötesindeki insan gücünün imhası ve diğer görevlerin bağımsız olarak veya kara kuvvetleriyle iş birliği içinde yerine getirilmesi için tasarlanmıştır.

Mi-35M Teknik Özellikler

Azami Kalkış Ağırlığı:11.5 ton
Azami Harici Faydalı Yük Kapasitesi:2.4 ton
Azami Dahili Faydalı Yük Kapasitesi:1.5 ton
Azami Hız:305 km/sa
Servis İrtifası:5.4 kilometre
Dahili Yakıt Depoları ile Menzil:460 kilometre
Paraşütçü Asker Kapasitesi:8

Önerilen İçerik: Mali’den C-295 siparişi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu