MBDA Albatros NG’nin ilk ihracatını gerçekleştirdi

Roketsan-ATMACA-Banner

Avrupa Merkezli MBDA firması, CAMM-ER Füzesi tabanlı bir hava savunma füze sistemi olan Albatros NG için ilk ihracat sözleşmesini imzaladı.

MBDA, CAMM-ER tabanlı hava savunma sistemi olan Albatros NG için ilk sözleşmeyi imzaladı. Açıklanmayan bir uluslararası müşteriden gelen bu ilk sipariş, CAMM hava savunma ailesinin küresel pazardaki başarısını daha da artırmasını sağlayacak. MBDA, bu satışın aynı müşteri ile daha fazla füze ihracatının yolunu açtığını açıkladı.

STM Banner

Albatros NG, hem kara tabanlı hem de deniz tabanlı hava savunması için dünyanın dört bir yanındaki müşterilere teslim edilen CAMM Füze ailesinin arttırılmış menzilli varyantı olan CAMM-ER Füzesi tabanlı yeni nesil Deniz Tabanlı Hava Savunma (NBAD) sistemidir.

Bu siparişin detayların göre; Albatros NG, 2024 yılında hizmete girecek.

Adını yıllardır İtalyan Donanması ve birkaç ihracat müşterisiyle hizmet veren eski Albatros sistemlerinden alan Albatros NG, devriye gemileri ve korvetlerden destroyerlere kadar uzanan platformlar için hava savunma kabiliyeti sağlayan farklı gemi türleri için uygundur. Ayrıca, fırkateynler ve destroyerler gibi uzun menzilli hava savunma sistemi ile donatılmış daha büyük gemiler için tamamlayıcı bir katman sağlar. Gemilerin tasarımında önemli değişiklikler olmadan kolayca entegre edilebilir; Komuta ve Kontrol, hem yeni hem de mevcut deniz Muharebe Yönetim Sistemleri ile esnek entegrasyon sağlamak için tasarlanmıştır.

CAMM-ER füzesi, 40 km’yi aşan menzillerde gelişen hava tehdidine karşı savunma sağlayabilmekte. CAMM füze sistemleri, şu ana kadar birçok ülke tarafından aktif olarak kullanılmakta.

CAMM ve CAMM-ER füzelerini kullanan hava savunma sistemleri, silahlı kuvvetlere insanlı ve insansız hava araçları, hassas güdümlü mühimmatlar, seyir füzeleri ve düşük radar kesiti (RCS) hedefler de dahil olmak üzere gelişmiş hava tehdidine karşı gelişmiş koruma sağlayabilmekte.

SUNGUR Hava Savunma Füzesi’nden tam isabet


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu