MBDA Anti-İHA sistemi geliştiriyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Hava savunma sistemi çözümlerinde başarılı işlere imza atan Avrupa merkezli MBDA, silahlı insansız hava sistemlerine (S/İHA) karşı koymak için yeni sistemi Sky Warden’ı piyasaya sürüyor.

MBDA CEO’su Eric Beranger, yeni sistem ile ilgili olarak şunları söyledi: “Avrupa’nın lider hava savunma sağlayıcısı olarak MBDA, müşterilerine; kanıtlanmış, esnek ve entegre bir Anti-İHA sistemi sunabiliyor. Sky Warden; MBDA’nın etkileşim süreci, sistem entegrasyonu, tüm efektör kategorileri ve sonraki evrimleri ve hava savunma alanındaki etki yönetimi hakkındaki derin bilgisini temsil ediyor.”

STM Banner

Sky Warden sistemi, algılamadan imha etmeye kadar tüm İHA yok etme zincirini bünyesinde barındırıyor ve hem katmanlı bir hava savunma mimarisinde entegre bir bileşen olarak hem de bağımsız bir yapılandırmada çalışacak şekilde tasarlandı.

MBDA açıklamasına göre; modern S/İHA tehdidi çeşitlidir, hızla gelişir ve karşı savunma gerektiren çok sayıda karmaşık senaryo oluşturur. Bu, modern veya gelecekteki Anti-İHA gereksinimini karşılayabilecek tek bir sensör veya efektör olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine Sky Warden; S/İHA tehdidine uygun olarak MBDA’nın hava savunma ve yönetimi konusundaki geniş deneyiminden elde edilen, sürekli gelişen sensörler ve efektörlerden oluşan bütünleşik bir eko-sistem kullanacak.

Önerilen İçerik: Ukrayna’dan Anti-Dron Sistemi tedariki


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu