Bakan AKAR, “Kardak Kahramanları” ile bir araya geldi

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile İzmir’deki ziyaretleri kapsamında Güney SAT Grup Komutanlığı’nda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Helikopterle SAT timlerinin bulunduğu bölgeye gelen Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, burada SAT Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe tarafından karşılandı ve brifing aldı.

STM Banner

Daha sonra Bakan Akar ve Komutanlar SAT timleri tarafından gerçekleştirilen yüzer unsurlara yönelik tatbikatı takip etti. SAT Komutanlığı envanterindeki çeşitli tipte silah sistem ve deniz araçları kullanılarak hedefler başarıyla imha edildi.

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, SAT unsurlarına verilen görevleri başarıyla tamamlayan personeli tebrik etti.

HÜR DOĞDUK, HÜR YAŞARIZ

Eğitimin ardından SAT personeli ve SAT kursu alan kursiyerlere hitap eden Bakan Akar, seçkin birlikleri harekâtın yönünü değiştirebilecek, muharebe sahasını şekillendirebilecek stratejik güçler olarak nitelendirdi.

SAT personelinin eğitimleri ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri görevlerle duydukları gururu ifade eden Bakan Akar, bir askerin en önemli özelliğinin savaşma azim ve kararlılığı olduğunu vurguladı. Bakan Akar, “Bir askerin en büyük yeteneği, kazanımı, değeri savaşma azim ve kararlılığı. Sonuna kadar mücadele. Bunun eğitimini buralarda alacağız. Buradaki eğitimlere değer vereceğiz. Bu eğitim çerçevesinde elimizden gelen neyse yapacağız ve inşallah bu çerçevede mevcut olan üstün seviyenizi çok daha ileri götürerek herhangi bir yerde ve zamanda bir görev verildiği zaman bunları inşallah  TSK’nın şanlı tarihinde olduğu gibi başarıyla yapmanın huzurunu yaşayacağız” diye konuştu.

Savunma ve askeri konuların yanı sıra Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değinen Bakan Akar, “Her zaman söylediğimiz gibi biz barıştan, diyalogtan, siyasi çözümlerden yanayız. İyi komşuluk ilişkileri ve anlaşmalara, herkesin hukukuna saygılıyız ancak bunun yanı sıra ülkemizin, milletimizin hak alaka ve menfaatlerini korumak ve kollamakta son derece azimli kararlıyız ve buna muktediriz. Ne zamana kadar? Ölünceye kadar. Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı ile mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Asil milletinin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin akıl, bilim, anayasa, yasalar ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde görevinin başında olduğunu ifade eden Bakan Akar, şunları söyledi:

“Binlerce kilometreden gelip burada rol kapmaya çalışanlar var. Hadlerini ve boylarını aşmak suretiyle bize ders vermeye bize yol göstermeye kalkanlar var. Bunları kabul etmemiz mümkün değil. Biz hür doğduk, hür yaşarız. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız için mücadeleye hazırız ama bizim tercihimiz diyalog ve siyasi çözümlerdir. Gerektiğinde de hakkımızı, alaka menfaatlerimizi koruyabilmek, bunları kazanabilmek için yapmamız gereken neyse bunları yapacağız.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com (MSB)

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Sayın Bakan Akar’a önerimdir : Şirin ilçemiz Kaş’a her gittiğimde eksikliğini hissettim.Buraya acilen bir havalanı gerekli. Maksat turizmi geliştirmek elbet. Hidrografi haritalarım şu anda yanımda değil ama bir deniz derinliklerine baksanız?
    Karadeniz Orgir’den filan yeterince tecrübemiz var sanırım. Pist uzunluğu Nato için sanırım 4000 metre. 3000 de iş görebilir. Yani? Yanisi şöyle denize doğru turistik bir pist diyorum. Maksat turizm gelişsin. Ama Meis sadece 2800 metre mi ötede ? Eh o kadar kusur kadı kızında bile olur. Bir deli bir kuyuya bir taşar hesabı birşey oldu galiba
    ama siz gene de oşinografi haritasındaki derinliklere bir göz atın derim.Attığımız taş sudaki kurbağaları ürkütmeye değer mi ? Orasını da mı ben bileyim ? Benim sorunum
    Kaş turizminin gelişmesi. Başka ne niyeim olabilir ki ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu