Son 10 günde toplam 118 terörist etkisizleştirildi

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Milli Savunma Bakanlığı; Irak ve Suriye bölgelerindeki operasyonlarda, son on gün içerisinde toplam 118 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Terörle mücadeleye kararlı, etkin ve güçlü bir şekilde devam eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye kuzeyinde yürüttüğü başarılı operasyonlarla son 24 saatte 21 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi. Böylece son 10 günde toplam 118 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirilmiş oldu. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız hız kesmeden devam edecek.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’deki harekatları ek olarak Irak’ta PENÇE KAPLAN Harekatı’nı sürdürüyor. Irak kuzeyinde devam eden Pençe Operasyonları ile toplam 320’den fazka PKK’lı teröristi etkisiz hale getirilmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Pamukoğlu Paşanın bir vecizesi : “Horoz resminin altına tekrar horoz yazmak gerekmez’.Bu andan sonra yazacaklarımı kim yadsıyabilecek ? Bunların derdi birlikte kardeşçe yaşamak değil,varsa eşitsizlik,beraberce bunları bertaraf edip bu vatanı cennet yapmak ideali değil. Biz de Anadolu’ya girerken bundan bin sene önce, elimizde çiçeklerle gelmedik. İnsanlık tarihi böyle. Bayrakları bayrak yapan üstlerindeki kan ise, ki öyledir, vatan ( bu kelime arapçadır), yani anayurt da başka türlü olmuyor. Eskiden Girit’inden tut Basra’ya kadar bizimdi.Vere vere elimizde burası kaldı. Bazı alçakların dediği gibi Yunan galip gelseydi bu da kalmayacaktı. Ermenilerin Fransızlarca donatılmış,eğitilmiş alayları becerebilse Adana,İskenderundan Akdenize çıkacaklardı.Tarihinde nice badirelerden geçmiş,azgın nehirleri aşmış bu millet bir karışlık derede nasıl boğulabilir ? Askerime kurşun sıkıp istiklal hayali kuranlar, sözüm size : bunun böyle olmayacağını, olamayacağını ne zaman
    göreceksiniz ? Sizi kullananları ne zaman tanıyacaksınız? Siz bilirsiniz ! Oraları satarız size ! Aldığımız
    fiyata

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu