Yeni Tip SAT Botu Projesi başarıyla tamamlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen başlatılan Yeni Tip SAT Botu Projesi, başarıyla tamamlandı.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sualtı Taarruz (SAT) Timi birliğinin süratli bir şekilde hedef bölgeye intikal ve geri intikal ihtiyacı için başlatılan Yeni Tip SAT Botu Projesi kapsamında, ikinci botun teslimatı da bugün gerçekleştirildi. Böylelikle T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen projede, iki bot da planlanan tarihler içerisinde teslim edildi ve proje başarıyla tamamlandı.

STM Banner

MRTP24/U Özel Operasyon Botu

YONCA-ONUK tarafından Yeni Tip SAT Botu Projesi kapsamında geliştirilen MRTP24/U Özel Operasyon Botu; 26.30 metre uzunluğa, 5.48 metre genişliğe, 1.40 metre drafta, 54+ knot azami hıza, 350+ deniz mili menzile, 55 ton deplasmana, 5 kişilik mürettebata ve %68 yerlilik oranına sahiptir. ASELSAN üretimi STAMP 12.7mm’lik Uzaktan Komutalı Stabilize Makinalı Tüfek Sistemi ile donatılan MRTP24/U Özel Operasyon Botu; 16 kişilik tam ekipmanlı SAT timinin, belirlenen bölgeye intikalini sağlayabilmektedir.

MRTP24/U Özel Operasyon Botu, özellikle 54+ knotluk azami hızı ile dikkat çekmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu