Murat İKİNCİ Roketsan Genel Müdürü oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

11 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen ROKETSAN Olağan Genel Kurul toplantısı neticesinde, STM Genel Müdürü Murat İKİNCİ, Roketsan’a Genel Müdür olarak atandı.

Konuyla ilgili olarak Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk YİĞİT tarafından yapılan açıklamada, “11 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen ROKETSAN Olağan Genel Kurul toplantısı neticesinde, Yönetim Kurulu üyesi olan Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Muhsin DERE ve Sn. Mustafa AYSAN yerine Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Yunus Emre KARAOSMANOĞLU ve Sn. Ahmet TÜRKMEN seçilmiştir. Genel Kurul akabinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında; Yönetim Kurulu üyesi olan Sn. Musa ŞAHİN, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmiştir. Yeni seçilen üyelerimize başarılar dilerim.

STM Banner

Kuruluşundan bu tarafa 32 senedir ROKETSAN’a fiili olarak hizmet eden, Şubat 2012’den bu tarafa Genel Müdürlük vazifesini başarı ve titizlik ile yürüten, ROKETSAN’ın gelişim ve atılımında mühim emekleri bulunan Sn. Selçuk YAŞAR’ın Genel Müdürlük vazifesinden emekli olma hususundaki kendi talebi, Yönetim Kurulu tarafından uygun görülmüştür. ROKETSAN’a yaptığı katkıları ve unutulmayacak çalışmaları dolayısı ile şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına Sn. Selçuk YAŞAR’a teşekkür eder, mutlu ve sağlıklı bir hayat dilerim.

Roketsan, roketsan elmadağ, roketsan patlama, elmadağ patlama

Sn. Selçuk YAŞAR’ın emekli olması neticesinde münhal hale gelen ROKETSAN Genel Müdürlüğü’ne  STM Genel Müdürlüğü görevini icra eden Sn. Murat İKİNCİ atanmıştır. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden lisans seviyesinde onur derecesi ile mezun olan, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi almasının akabinde ayrıca MBA yüksek lisansı yapan, 20 senedir savunma sanayii alanında önemli çalışmalar yürüten, 2008’den beri STM’de üst düzey yöneticilik yapan 2018’den bu güne kadar STM Genel Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Sn. Murat İKİNCİ’nin bilgi-birikim ve tecrübesi ile ROKETSAN için katma değer oluşturacak, önemli ve değerli çalışmalara imza atacağına olan inancım ile ROKETSAN bünyesinde de başarılı olmasını temenni ederim. Şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına kendisine hoş geldin dileklerimi sunarım.” ifadelerine yer verildi.


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu