Norveç’te F-16 sürdürülebilirlik merkezi açılıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Norveç Havacılık ve Bakım Sanayisi (Norway AIM), Pentagon’un 1 numaralı silah tedarikçisi Lockheed Martin, dünyanın ilk Lockheed Martin lisanslı F-16 ‘Şahin Deposu’ (Falcon Depot) Kraliyet Norveç Hava Kuvvetleri’nin (RNoAF) ve diğer bölgesel F-16 müşterileri için ortak bir merkez kurmak amacıyla bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Yapılan anlaşma çerçevesinde AIM Norway, kapsamlı teknik uzmanlıkla dünya genelinde F-16 müşterilerine fayda sağlayabilecek onlarca yıllık sürdürülebilirlik bilgisi sunacak. 

STM Banner

Lockheed Martin’in F-16 Program Başkan Yardımcısı Susan Ouzts, “Lockheed Martin, AIM Norveç ile uzun zamandır devam eden ilişkimizden gurur duyuyor” dedi. “Bu türünün ilk örneği olan merkez, yeni F-16’ları üretmeye ve mevcut uçakları modernize etmeye devam ettikçe büyümeye de devam edecektir. Bu hususta küresel bir talep olacaktır” dedi.

Lockheed Martin, F-16 müşteri sayısını artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda toplam 400’den fazla uçağı kapsayan yeni F-16 üretiminin yapılacağı öngörülüyor. An itibariyle 3.000’den fazla operasyonel F-16 savaş uçağı, 20’den fazla ülkeye hizmet veriyor.


  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu