Nusret-2019 Davet Tatbikatı başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin ev sahipliğinde 4-20 Ekim tarihilerinde düzenlenecek “Nusret-2019 Davet Tatbikatı”, dost ve müttefik ülkelerin de katılımıyla başladı. Tatbikat, Çanakkale ve Saros Körfezi’nde icra edilecek.

Tatbikata, NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu (SNMCMG-2) kapsamında, İtalya’dan 1 komuta kontrol gemisi, İspanya, İtalya, Türkiye ve Yunanistan’dan 1’er mayın avlama gemisi, Romanya’dan 1 hidrografi gemisi ve 1 Hafif Otonom Sualtı Aracı Timi, ABD, Belçika, Romanya ve Yunanistan’dan patlayıcı maddeleri etkisiz hale getirme (EOD) timleri, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Katar, Kuveyt, Pakistan ve Romanya’dan toplam 63 gözlemci, 5 karargah subayı katıldı.

STM Banner

4- 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek tatbikatta, mayın harbi planlama, icra ve kıymetlendirme konularında eğitim olanağı sağlamak, farklı ülkelere ait mayın harbi unsurlarının birlikte çalışabilirliğini geliştirmek amaçlanıyor. Tatbikat kapsamında, Türk Savunma Sanayii firmaları tarafından geliştirilen çeşitli ürünler de sergilendi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu