Prof. Dr. İsmail DEMİR: “HİSAR-O’yu Suriye’ye kaydırdık”

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, HİSAR-O Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (OİHSFS) ile ilgili olarak M5 Dergisi’ne açıklamalarda bulundu.

HİSAR-O’nun Suriye’ye konuşlandırıldığını vurgulayan DEMİR, “Menzil dolayısıyla HİSAR-O’nun daha etkili olacağı görüşü daha ağır bastığı için Suriye’de kaydırma yapıyoruz. Biz falanca sistemi şuraya koyduk, yarın kim gelirse vururuz demeyelim de herkes harekete geçeceği gün öğrensin.” ifadelerinde bulundu.

STM Banner

HİSAR-O Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (OİHSFS)

HİSAR-O, sabit birliklerin ve kritik tesislerin hava savunması kapsamında; sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin 25+ km menzile kadar etkisiz hale getirilmesi için geliştirilmiştir.

HİSAR-O, dağıtık mimarisi sayesinde esnek konuşlanma avantajına sahip olup; Atış Kontrol Merkezi, Füze Fırlatma Sistemi (FFS), Orta İrtifa Füzesi, Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, Elektro-Optik Sistem, Erken İhbar Merkezleri Arayüzü Link-16 Sistemi ile Füze Taşıma ve Yükleme Sisteminden oluşmaktadır.

HİSAR-O; Dikey Atış Kabiliyeti ile 360° Etkinlik Alanı, Çift Darbeli Motor ile Maksimum Etkinlik, RF Veri Linki ile Ara Safha Güdüm ve Kızılötesi Görüntüleyici Arayıcı Başlık Teknolojisi (Soğutmalı) yeteneklerine sahiptir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Aynı sistemler Kıbrıs,Libya ve Katar’a da konuşlandırılmalı.Mısır ve Yunan’ı bize karşı kışkırtıkları ortada.ayrıca savaş uçağı filosuda konuşlandırmalıyız Kıbrıs’a.Katarlada olası bir çatışmada ekipman kullanımı konusunda askerlerimiz eğitim almalı.katarda F-15 kullanma Eğitimi almalı bizimkiler.zor durumda çoklu çatışma ortamında gerekli olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu