Prof. Dr. Temel KOTİL “Yılın Bürokratı” Seçildi

Roketsan-ATMACA-Banner

Ekonomist Dergisi’nin gelenekselleşen Yılın İş İnsanları ödüllerinde bu yıl Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, ‘Yılın Bürokratı’ seçildi.

Prof. Dr. Temel Kotil, ‘‘Ekonomist Dergisi’nde ‘Yılın Bürokratı‘ olarak seçilmek gurur verici. Birlikte omuz omuza çalıştığım ve bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum“ dedi.

STM Banner

Ekonomist dergisi bünyesinde bu yıl 31’ncisini düzenlenen ‘‘Yılın İş İnsanları‘‘ anketinde dokuz kategoride en çok oyu alan Prof. Dr. Temel Kotil oldu.

Yılın Bürokratı olarak seçilen Prof. Dr. Temel Kotil, ‘‘Şirkette 5’nci yılımı doldurdum. 6’ncı yılımdayım. İlk yıllarımda toplam çalışan sayımız 5 bin kişi  idi bugün ise 12 bin kişiye eriştik. Ülkemize kazandıracağımız projelerimizin gerçekleşmesi için istihdam kaynaklarımızı artırdık. Bu 6 yıl içerisinde birçok ilk yaşadık. Ürünlerimizin ilk ihracatlarını gerçekleştirdik, bu gururu tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte yaşadık.

Bu vesileyle gece gündüz çalışarak ülkemize katkı sağlamaya devam eden biri olarak Ekonomist Dergisi’nde ‘Yılın Bürokratı‘ olarak seçilmek gurur verici. Birlikte omuz omuza çalıştığım ve bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum“ dedi.

Anket sonucunda dokuz kategoride en çok oyu alan Prof .Dr. Temel Kotil 2016 yılından bu yana Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: ANKA İnsansız Hava Aracı Kazakistan’da Üretilecek


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu