Rafael ve ALLTEC ortak anlaşma imzaladı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail Rafael firması ve Brezilya’nın ALLTEC firması, Brezilya Savunma Bakanlığı ve yardımcı kuvvetler için projeler konusunda iş birliği yapacaklarını belirtti.

Mart 2021 başında İsrailli Rafael firması, Brezilyalı ALLTEC firması ile pasif zırh çözümleri, bakım ve ömür devri desteği konusunda iş birliği için bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında ALLTEC ve Rafael, STANAG Seviye 4 ve üzeri pasif zırh çözümlerinin tedariki ile bakım ve ömür devri desteği için iş fırsatları ve projeler üzerinde iş birliği yapacak.

STM Banner

Anlaşmanın amacı, maksimum yerel endüstriyel içeriğe ulaşmak ve Rafael’in pasif zırh çözümlerinin, şirketin ürünleri için bakım ve yaşam döngüsü desteği de dahil olmak üzere ortak pazarlamasını ve satışını kolaylaştırmak olacağı belirtildi.

Rafael açıklamasında; Rafael’in zırh koruma çözümlerinin, 30 yılı aşkın bir süredir IDF, ABD kuvvetleri, NATO ülkeleri, barış birimleri ve dünyadaki diğer müşteriler tarafından kullanıldığını belirtti. Rafael’e göre, görev ihtiyaçlarına göre kolayca takılabilen veya hızlı bir şekilde sökülebilen Rafael’in Reaktif Zırhı; tanksavar roketleri, küçük ateşli silahlar, zırh delici mermiler, topçu mühimmatları, havan topları ve yüksek etki oluşturan patlayıcılar gibi çok çeşitli tehditlere karşı savunma yapabiliyor.

Önerilen İçerik: Roketsan Leopard 2A4 T1 teslimatına başladı


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu