Raff Military Textile küresel yolculuğa çıkıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Askeri tekstil endüstrisinde önemli işlere imza atan Raff Military Textile, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla küresel bir yolculuğa çıkıyor.

Askeri tekstil endüstrisindeki 50 yıllık birikimini uluslararası alanda da göstermek isteyen Raff Military Textile, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile yaklaşık 3 ay süreli bir yolculuğa hazırlanıyor.

STM Banner

Raff Military Textile, 19 – 23 Haziran 2023 tarihleri arasında Angola’nın başkenti Luanda’dan başlayarak; 18 – 21 Temmuz Kongo’nun başkenti Kinşasa, 06 – 12 Ağustos Brezilya (Sao Paulo) ve Şili (Santiago)’de satın alma departmanları ve sektörün güçlü isimleri ile bir araya gelme fırsatı bulacak. T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Orta Afrika ve Güney Amerika’ya yönelik bu organizasyonları, Türk savunma sanayiinin gittikçe bölge yayılımının büyümesi ile sektörler arası bilgi paylaşımı ve değerli iş birliklerinin oluşmasına önemli bir olanak sağlayacak.

Türkiye, silahlı kuvvetler personelinin zorlu taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış dayanıklı ve işlevsel askeri üniformalar üretme konusunda uzmanlığıyla tanınan bir pazar haline geldi.

RAFF-Giyim

Bunun en büyük örneklerinden biri ise Raff Military Textile’in dünya çapında sergilemiş olduğu ihracat başarısı. Şirket bugün, Orta Afrika ve Güney Amerika’daki bu pazar açığını da en iyi şekilde doldurmayı amaçlıyor. Yüksek maliyetler ve kaliteli hammadde tedarikinin güçlüğü nedeniyle gelişmekte olan ülkeler, askeri tekstil teçhizatlarını dış pazarlardan ithal etmeyi tercih ediyor.

Türkiye’de bu alanda öncü bir şirket olan Raff Military Textile ise hedefinde savunma alanını güçlendirmek isteyen ve bu doğrultuda her imkanını seferber eden ülkeleri bulunduruyor. Bu ülkelerle güçlü iş birlikleri kuran şirket, her gün dünyanın dört bir yanından gelen müşterileri ağırlıyor.

Hedef: Bölge ülkelerindeki tüm müşterilere ulaşmak

Raff Military Textile’de uzun yıllardır görev alan ve aynı zamanda uluslararası tecrübeleri ile dış ticarette uzmanlaşan Satış Direktörü Ceyhun Şahbaz; “Sırasıyla Angola, Kongo, Şili ve Brezilya’ya gerçekleşecek seyahatimiz ile bizlere bu bölgelerde ihtiyaç duyan tüm müşterilerimize ulaşmayı hedefliyoruz.

Raff-Military-Textile-2

“Bu sektörde başarılı olmamızın en temel sebebi müşterilerimizle daima doğrudan iletişim kurarak onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışmamızdı. Bu prensiple yurtdışı seyahatlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Yapacağımız bu yeni işbirlikleri ile birlikte askeri personellerin görevlerini daha güven ve verimlilikle yerine getirmelerini sağlayan yepyeni askeri üniformalar sunmaya devam edebileceğimize inanıyoruz. Bizlere bu fırsatı yaratan T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’ e ise çok teşekkür ederiz.” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu