Rheinmetall ve Northrop Grumman arasında stratejik ortaklık

Roketsan-ATMACA-Banner

Rheinmetall’ın Güney Afrika iştiraki Rheinmetall Denel Munition ve ABD’li Northrop Grumman, hassas güdümlü arttırılmış menzilli topçu mühimmatı alanında iş birliğine dayanan 10 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Edinilen bilgiye göre; iki şirket, gelecekteki topçu harekatlarını desteklemek amaçlı ABD de dahil olmak üzere uluslararası pazarda ileriye dönük mühimmat teknolojisi sunmak için iş birliği yapmayı planlıyor. Çalışmalarda öncelik, entegre bir M1156 hassas yönlendirme kiti (PGK) ile donatılmış 155mm’lik topçu mühimmatı ve gelişmiş bir tahrik sistemine sahip yeni bir 155mm’lik mühimmatı geliştirmeye verilecek.

STM Banner

Birçok silahlı kuvvetle hizmette olan M1156 PGK, şu anda geleneksel topçu mühimmatları arasında en uzun menzile sahip olan Rheinmetall’ın V-LAP mühimmatıyla birlikte birçok muharebede kanıtlanmış durumdadır. 2019 yılında Alkantpan Test Sahası’nda icra edilen test esnasında, 155mm mermi ile elde edilen en uzun menzil olan 76 kilometreye ulaşılmıştır.

Rheinmetall and Northrop Grumman agree to strategic partnership for precision-guided enhanced range artillery ammunition - EDR Magazine

2021’in başlarında Güney Afrika’da V-LAP mermi varyantlarının ve PGK’nın testlerini gerçekleştiren Rheinmetall ve Northrop Grumman, ilerleyen zamanlarda Arizona’daki test sahasında bir gösterim düzenlemeyi planlıyor.

Rheinmetall Denel Munition Hakkında

Güney Afrika’dan Rheinmetall Denel Munition (Pty) Ltd, dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda ülkenin silahlı kuvvetlerine ve sivil sektör müşterilerine son teknoloji mühimmat ve patlayıcılar tedarik ediyor. Rheinmetall Denel Munition, Alman Rheinmetall (%51) ve Güney Afrikalı Denel (%49) firmalarının ortak girişimidir.

ÖNERİLEN İÇERİK: SSB’den Jandarma’ya BALA KTS-14 teslimatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu