Roketsan Heyetinden Bangladeş’e Üst Düzey Ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

SSB ve Roketsan yetkililerinden oluşan bir heyet, Bangladeş Ordusu’na üst düzey ziyarette bulundu. Heyet, Bangladeş Genelkurmay Başkanı (Chief of General Staff / CGS) Ataul Hakim Sarwar Hasan’ı ziyaret etti.

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Roketsan yetkililerinden oluşan bir heyet, Bangladeş Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ataul Hakim Sarwar Hasan’ı ziyaret etti.

STM Banner

Heyette; SSB Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı’ndan Ahmet Kaygusuz, Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Anıl Ünal ve Roketsan Pazar Geliştirme ve Tanıtım Direktörü Dr. Hüdai Özdamar’ın bulunduğu görüldü.

Roketsan, son dönemde Bangladeş’te önemli ihracat başarıları elde ediyor. TRG-300 ve TRG-230 Karadan Karaya Topçu Füzeleri, Bangladeş Ordusu tarafından tercih edildi. Yine TEBER Güdüm Kiti’nin ilk ihracat müşterisi de Bangladeş Hava Kuvvetleri oldu. Bangladeş’in Roketsan üretimi birçok roket, füze ve balistik koruma sistemine ilgi gösterdiği tahmin ediliyor.

Türkiye’nin Bangladeş’e Yönelik Savunma ve Havacılık İhracatı

Türkiye’nin Bangladeş’e yönelik 2021 Yılı İhracatı ise tüm sektörler için 538.6 milyon ABD Doları tutarındadır. Türk Savunma ve Havacılık Sanayii tarafından Bangladeş’e, Ocak 2022’de 6.9 milyon ABD Doları ihracat gerçekleştirilmiştir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan’dan Bangladeş’e TEBER İhracatı

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu