Roketsan IIR Güdümlü MAM-L İçin Anlaşma İmzalayacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan tarafından geliştirilen MAM-L mühimmatının Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) Arayıcı başlıklı konfigürasyonu için anlaşma imzalanacak.

Milli imkanlarla Roketsan tarafından geliştirilen ve Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA)’ların pençesi olarak bilinen MAM-L Mini Akıllı Mühimmat, halihazırda aktif olarak kullanılıyor. 30’dan fazla ülkeye de ihracatı gerçekleştirilen lazer arayıcı başlıklı MAM-L mühimmatının, farklı konfigürasyonları da geliştiriliyor.

STM Banner

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Roketsan ve BAYKAR, SAHA EXPO 2022 Fuarı kapsamında ‘Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığa MAM-L Mühimmatı Geliştirme Sözleşmesi” imzalayacaklar. Çift yönlü veribağına sahip olacağı tahmin edilen IIR MAM-L mühimmatının, edindiğimiz bilgiye göre kanatları uzatılacak ve çok daha uzun menzile sahip olacak. IIR Arayıcı Başlık ve veribağı sayesinde man-in-the-loop kabiliyetine sahip olacak IIR MAM-L, SİHA’dan atıldığı andan hedefe ulaştığı ana kadar operatör tarafından hassas bir şekilde kontrol edilebilecek.

Roketsan tarafından milli imkanlarla geliştirilen MAM-L mühimmatı; yarı aktif lazer arayıcı başlığa, 15 kilometre azami menzile ve 1 metre uzunluğa sahiptir. Zırh delici, yüksek infilaklı parçacık etkili veya termobarik harp başlığı ile teçhiz edilebilen MAM-L mühimmatı, 2015 yılından beri kullanılıyor. Şu ana kadar yüzlerce adedinin üretimi tamamlanan Roketsan MAM-L mühimmatı; BAYRAKTAR TB2, AKINCI ve ANKA olmak üzere birçok SİHA platformu tarafından aktif olarak kullanılıyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan ve STM’den ALPAGUT Geliyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu