Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ’den ihracat açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ, Roketsan’ın ihracat faaliyetleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İKİNCİ, ihracatta öne çıkan pazarlar ve ürünlerle ilgili olarak bilgi verdi.

Türkiye’nin hassas güdümlü mühimmat alanında çalışmalar yapan şirketi Roketsan, dünyanın en büyük 100 savunma sanayii şirketi arasında bulunuyor. Özellikle MAM-L mühimmatı ile uluslararası arenada dikkatleri üzerine toplayan Roketsan’ın Genel Müdürü Murat İKİNCİ, şirketin ihracat faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a özel açıklamalarda bulunan Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ, “Geliştirdiğimiz özgün ürünlere yönelik ihracat faaliyetlerimiz 2000’li yılların başında Orta Doğu ile başladı; Avrupa, Kafkaslar, Güney Asya ve ABD ile devam etti. Ürünlerimizin rekabetçi, özgün ve sahada etkinlik özellikleriyle pazarda tercih edilen konuma gelmesiyle birlikte belirttiğim bölgelere ilave olarak Uzak Doğu, Güney Amerika ve Afrika ülkelerinden de önemli talepler almaya başladık. ATMACA, MAM-L, CİRİT, Tanksavar Füzeleri, Çok Namlulu Roketatar Sistemleri’yle bu sistemlerden atılan farklı çaplardaki roket ve füzeler ile birlikte zırh çözümlerimizi öne çıkan ürünlerimiz olarak sayabilirim.

Roketsan olarak Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve etkin bir şekilde karşılamak, milli savunma sanayimizin altyapısını güçlendirmek, firmalarımızı destekleyerek sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturmak, özgün ürünlerimizi dost ve müttefik ülkelere ihraç etmek suretiyle, ülke ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

MAM-L
Roketsan MAM-L Mühimmatı

Geliştirdiğimiz sistemlerin özgün tasarımı, rakipleri ile teknolojik açıdan rekabet edebilir olması ve müşteri odaklı çözümlerimiz uluslararası pazarda ön plana çıkmamızı sağlıyor. Ürünlerimizin sahada harekât etkinliğinin ispat edilmiş olması ve vermiş olduğumuz etkin satış sonrası hizmet; müşteri memnuniyetini artırarak, ihracat potansiyelimizin de artmasına katkı sağlıyor. Saha ihtiyaçlarını, ülkemize ve Roketsanımıza stratejik avantaj sağlayacak oyun değiştirici teknoloji ve ürünlerle karşılayacak adımlar atarak, yüksek rekabet gücü ile sürekli artan bir ihracat potansiyeline ulaşmayı hedefliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Söyleşi: Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ

Söyleşi: Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu