Roketsan’ın Seri Üretim Kapasitesinde Sorun Var Mı?

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Roketsan’ın seri üretim kapasitesiyle ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a açıklamalarda bulundu.

Son dönemde önemli bir çıkış yaparak ihracat faaliyetlerini arttıran ve ‘Dünya’nın En Büyük 100 Savunma Şirketi’ listesine adını yazdıran Roketsan, önemli bir sipariş hacmine sahip. Halihazırda Roketsan, yıllık olarak binlerce MAM-L, MAM-C, MAM-T, L-UMTAS, OMTAS, UMTAS, CİRİT, TRG-300/230/122, TRLG-230/122, ATMACA, SOM, HİSAR-A+, HİSAR-O+, SUNGUR ve TEBER gibi hassas güdümlü mühimmatın üretimini gerçekleştiriyor.

STM Banner

Roketsan’a yönelik siparişlerde son dönemde yaşanan artışlar, şirketin seri üretim kapasitesinde bir sorun yaşanıp yaşanmadığı yönündeki soruları da beraberinde getirdi. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, konuyla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’un sorularını yanıtladı.

Murat İkinci tarafından yapılan açıklamada, “Sadece ArGe’ye değil, üretim kapasitesi ve altyapılara da çok ciddi bir yatırım yapıyoruz. Şu anda bu ürünlerin üretilmesiyle ve sahaya indirilmesiyle ilgili bir sıkıntısı yok Roketsan’ın. Ancak uzun ve orta vadede özellikle gelecek olan ihracat potansiyelini karşılamak için yatırımlar şu anda tüm gücüyle devam ediyor. Çok ciddi bir yatırım hamlesi içerisinde faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Bizim şu anda öngörümüz, bu yatırımlarımız hayata geçtikten sonra üretimle ilgili herhangi bir sıkıntı çekmeden bu ihracat potansiyelini değerlendirecek ve ürünleri zamanında ve kaliteli olarak pazara sürecek bir yapıya hızlı bir şekilde ulaşacağız. Şu andaki mevcut yapımızda da zaten bu ihtiyacı karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Burada çok ciddi bir sorun yaşayacağımızı değerlendirmiyorum açıkçası.”

 Söyleşinin Tamamını Buradan İzleyebilirsiniz: 

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan’ın Topçu Mühimmatları Polonya Yolcusu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu