Savunma Sanayi söyleşileri Hacettepe’de başlıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Hacettepe Otomotiv Topluluğu tarafından düzenlenen 2. Savunma Sanayii Söyleşileri, 17-18 ARALIK Tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri kafeteryası “K” Salonunda gerçekleşecektir.

Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi‘nin Otomotiv Topluluğu tarafından düzenlenen S.S.S 19′ Etkinliği 2 gün boyunca workshop ve sunumlarla sürecek olup Türkiye’nin dört bir yanındaki Üniversite öğrencilerine açık olacaktır.

STM Banner

Düzenlenen bu etkinlikle beraber katılımcıların, Savunma Sanayi șirketlerini yakından tanımaları, Sektör hakkında bilgi sahibi olmaları ve Savunma Sanayi sektöründeki güncel değișiklikler hakkında farkındalık kazanmaları amaçlanmaktadır. Sizlerde etkinlikteki şirket sunumlarında “Savunma Sanayii’nde Ar-Ge nin önemi nedir? , Konfigürasyon yönetimi nedir?” gibi sorulara cevap bulurken “Mühendislerin gözünden Savunma Sanayii” gibi konularda kendinize çeşitli kazanımları katabilirsiniz.

Etkinlikte teknik ve kariyer odaklı yapılacak olan 7 oturuma katılarak sektörünün en önde gelen firmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Nurol Makina üretimi olan Ejder Yalçın zırhlı aracını daha yakından inceleme fırsatı bulacaksınız.

Bunların dışında çekilişle dağıtılacak sürpriz hediyeler ve birbirinden lezzetli ikramlar sizleri bekliyor! Etkinlik sonunda en az 4 oturuma katılan kişilere “Savunma Sanayii Söyleşileri Sertifikası” verilecek olup CV toplanacaktır.

MSI Dergisi’ nin Medya Sponsoru olduğu, SavunmaSanayiST.com’un ise Sosyal Medya Sponsoru olduğu etkinlik programı ise şu şekilde:

17 ARALIK SALI

11:00-12:00 Murat Yaşar Özen (TÜBİTAK-SAGE) – İş Geliştirme ve Strateji Birim Amiri

12:00-13:00 Yemek ve Kahve Arası

13:00-14:15 Sezer Topaloğlu (Nurol Makina) – Yangın Söndürme ve Haberleşme Takım Lideri

14:30-15:30 Ahmet Raci Yalçın (Savunma Sanayi Başkanlığı)- Kara Araçları Daire Başkanı

15:45-16:45 Muhittin Solmaz (HAVELSAN)- Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı/Ar-Ge ve Mühendislik Direktörü

18 ARALIK ÇARŞAMBA

11:00-12:00 Hatice Albayrak(FNSS) – Kıdemli Konfigürasyon Yönetimi Mühendisi

13:30-14:30 Yasin Kaygusuz(TAI) – Hürkuş ve Hürjet Projesi Müdürü

14:45-15:45 Sinem Genç (Meteksan Savunma) – İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Direktörü

Kayıt Formu: bit.ly/ssskatilim


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu