Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’den ihracat paylaşımı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Türk savunma ve havacılık sanayii ihracatıyla ilgili olarak bir paylaşımda bulundu.

Başkan Görgün tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “Sektörümüzün sürdürülebilir büyümesi için Savunma ve Havacılık İhracatımız öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Dünya barışı ekseninde dost ve kardeş ülkelerimizin güvenlik ihtiyaçları ve kullanıcı ülkelerimizin savunma sistemlerimize olan ilgisi sektörümüzün geleceğinin de temellerini atıyor.

STM Banner

Uluslararası alanda gerçekleşen bu büyüme trendinin arkasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın koşulsuz desteği ve vatan evlatlarımıza olan inancı yer alıyor. Ana entegratör şirketlerimizden alt yüklenicilerimize kadar kenetlenmiş bir savunma sanayii ile yorulmadan gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan paylaşımda, Türk savunma ve havacılık sanayii tarafından 2024 yılının ilk 2 ayı içerisinde yapılan ihracatın 632.7 milyon dolar olduğu açıklandı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre %12 oranında bir artışa tekabül ediyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu